Postupová remíza. Iuventa do štvrťfinále európskeho pohára!

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce sú vo štvrťfinále EHF Európskeho pohára! V druhom osemfinálovom zápase síce remizovali doma s poľským KPR Gminy Kobierzyce 25:25, aj tento výsledok im ale po výhre 22:20 z prvého zápasu stačil na postup.

Michalovčanky začali zápas, ktorý mohol mať pre nich historický punc, výborne. V štvrtej minúte dala Kompaniecová na 3:1, o päť minút neskôr skórovala cez celé ihrisko brankára Almeidová, ktorá dala už na 5:1 a lavička poľského tímu si brala oddychový čas. Ten Kobierzyce nabudil, keďže jeho hráčky kontrovali troma gólmi v rade (5:4). V osemnástej minúte Dvorščáková zvýšila na 8:5 a trojgólovým vedením viedli domáce aj v ďalších minútach (9:6, 10:7, 11:8). Poľkám sa podarilo využiť presilovku a v 26. minúte znížili na 10:11. Dvorščáková síce upravila na 12:10, posledné slovo v prvom dejstve ale mala Macedo, ktorá upravila na 11:12.

V úvode druhého polčasu bola tretíkrát vylúčená domáca Kompaniecová, čo znamenalo červenú kartu a poriadny škrt cez rozpočet pre trénera Petra Kostku. Jeho zverenky viedli v 36. minúte po góle Štefanikovej 15:14, súper ale kontroval dvoma gólmi v rade a po prvýkrát v zápase sa dostal do vedenia. Tréner Peter Kostka na to reagoval v 42. minúte oddychovým časom. Ten pomohol, keďže sa Michalovčanky po dvoch góloch Dvorščákovej ujali vedenia 17:16. Tá istá hráčka dávala v 45. minúte na 18:17. Dráme pokračovala. Kobierzyce viedli 20:19 aj 21:20, Patrícia Wollingerová dvoma gólmi ale otočila na 22:21. Poľky sa opäť dostali do vedenia o gól, no skóre z prvého duelu už nedohnali a po remíze 25:25 sa z postupu teší michalovská Iuventa.

MŠK Iuventa Michalovce – KPR Gminy Kobierzyce 25:25 (12:11)
Prvý zápas: 22:20.
Pok. hody: 5/4 – 9/5. Vylúčené: 6 – 8, ČK: Kompaniecová – Buklarewic (obe tri vylúčenia). Rozhodovali: Bosniak a Marič (obaja Bosna a Hercegovina). Divákov: 1500.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská – Dvorščáková 9/2, Polievková 1, Štefaniková 2, Dmytrenková, Popovcová 2, Soskyda, Kohučová, Borysevyčová, Wollingerová 7/2, Kompaniecová 1, Klučková, Krivokapič 3.
KPR GMINY: Kowalczyk, Cygan – Olek 3, Kucharska, Tomczyk, Buklarewicz 3/1, Janas 3, Wazna, Koziol, Wiertelak 2, Domagalska, Despodovská 2/1, Shupyk 6, Wicik 2, Macedo 4/2, Chojnacka.