Michalovská Dukla zdolala Nové Zámky hetrikom Zacha Osburna

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v zápase 32.kola Tipos extraligy nad HC Mikron Nové Zámky 3:0 a dali tak zabudnúť na piatkovú prehru s Liptovským Mikulášom. Všetky tri góly Zemplínčanov strelil obranca Zack Osburn. Michalovčania teraz odohrajú až tri zápasy u súperov, keď sa postupne predstavia v Poprade (27. január), Košiciach (29. január) a Zvolene (31. január).

Do posledného miesta natrieskaný štadión (vstupné divákom zaplatila hráčska kabína, ktorá sa chcela revanšovať za zlé výkony) sledoval od úvodu zaujímavý zápas. Michalovčania na úvod prežili oslabenie a následne boli lepším tímom. Museli sa ale mať na pozore, keďže „býci“ podnikali rýchle kontry. Po jednej z nich unikol Múčka, brankár Škorvánek si ale zastal svoje miesto. Aj v druhej časti pokračovali domáci vo výbornom výkone a tentoraz pridali aj čerešničku na torte v podobe gólov. V 26. minúte sa po rýchlej kontre dostal k puku Zack Osburn a otvoril skóre. To ešte nebolo z predstavenia amerického beka vonkoncom všetko. Michalovčania najskôr prežili 103 sekundovú presilovku o dvoch hráčov a potom vo vlastnom oslabení práve Osburn, ktorý naskočil z trestnej lavice, strelil svoj druhý gól. Osburn prekonal brankára Ovečku, ktorý musel striedať Kántora pre chybu vo výstroji. No a o niečo viac ako minútu zavŕšil americký zadák svoj hetrik, keď si ideálne nakorčuľoval na prihrávku Galamboša a prekonal debutanta v bráne HC Mikron. V tretej tretine sa už obraz hry nezmenil. Opraty zápasu držali pevne v rukách Michalovčania, ktorí napokon vyhrali 3:0 a dostali sa na piate miesto v tabuľke, keď predstihli práve Nové Zámky.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Mikron Nové Zámky 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)
Góly: 26. Osburn (Pavlovs, Hammond), 31. Osburn (Galamboš) oslab/1, 32. Osburn (Galamboš, Hammond).
Vylúčení: 6:5. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 1:0. Rozhodovali: Krajčík, Snášel - Tvrdoň, Šoltés. Divákov: 3800.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek - Glazkov, Macejko, Hammond, Osburn, Mihalik, Michalčin – Buc, Suja, Vašaš – Garreffa, Pavlovs, Pereskokov – Paločko, Bjalončík, Žitný – Lapšanský, Galamboš, Zabusovs.
HC MIKRON: Kantor (30. - 34. Ovečka) - Mamčics, Ligas, Kozák, Hatala, Roman, Chovan, Knižka – Farley, Johnson, Jackson – Loggins, T. Mikúš, Bezúch – Klempa, Ondrušek, Mišiak – Múčka, J. Mikúš, Hajnik.