Drámu v Poprade rozúzlilo predĺženie

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce bodovali v druhom zápase v rade. V rámci 33.kola Tipos extraligy prehrali na ľade HK Poprad 3:4 po predĺžení, keď viedli aj 2:0. Góly Michalovčanov zaznamenali Dávid Buc, Andrejs Zabusovs a Vadim Pereskokov. Michalovčanov čakajú ešte dva zápasy na ľadoch súperov V nedeľu sa predstavia v Košiciach a v utorok vo Zvolene.

V Poprade sa hral svižný hokej z oboch strán a v prvej časti boli lepším tímom Zemplínčania. Tí najskôr Garrefom s Osburnom stroskotali na brankárovi Petersovi, toho ale v poslednej minúte tejto časti prekonal v brejku Dávid Buc. Hosťom vyšiel aj vstup do druhej tretiny. Najskôr ustáli vylúčenie Macejko a po ňom trestali, keď na 2:0 zvýšil Zabusovs. O sedem sekúnd na to ale znížil Kolouch a v 28.minúte v presilovke vyrovnal Mlynarovič. Michalovčania proti gólu protestovali, keďže ich brankár Škorvánek dvakrát signalizoval, že dostal s pukom do prilby, rozhodcovia na to nereagovali... Osburn hneď na to mieril do žŕdky, v nájazde neuspel ani Zabusovs. Tretiu tretinu odštartovali lepšie domáci, ktorí sa v 47.minúte po presnej strele Brincka ujali vedenia. Michalovčania sa ale vzchopili a šesť minút pred koncom poslal zápas do predĺženia Pereskokov. V ňom mali hostia tri čisté šance, ktoré nevyužili, Kotvan na druhej strane vyťažil z minima maximum a rozhodol o tom, že extra bod ostáva pod Tatrami.

HK Poprad - HK Dukla Ingema Michalovce 4:3 po predĺžení (0:1, 2:1, 1:1 - 1:0)
Góly: 26. Kolouch (Razgals), 28. Mlynarovič (Skokan, Svitana) pres/1, 47. Brincko, 64. Kotvan (Záborský)  – 20. Buc, 26. Zabusovs (Bjalončík, Osburn), 54. Pereskokov (Garreffa, Mihalik)
Vylúčení: 3:3. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Rojík, Výleta – Gegáň, Hajnik. Divákov: 1468.
HK: Peters - Podlipnik, Betker, Vainio, Kotvan, Brincko, Meliško, Jasečko - Svitana, Skokan, Bubela - Razgals, Kolouch, Záborský - Kukuča, Mlynarovič, Jermain - Kundrik, Petráš, Valigura.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek - Glazkov, Nacejko, Hammond, Osburn, Mihalik, Michalčin - Suja, Buc, Vašaš - Garreffa, Pavlovs, Pereskokov - Matúš Paločko, Bjalončík, Žitný - Galamboš, Puliš, Zabusovs.