Pohodlné víťazstvo Iuventy nad Stupavou

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v zápase štrnásteho kola MOL ligy na svojej palubovke nad posledným tímom tabuľky AHT HC Tatran Stupava hladko 31:16 a dosiahli v roku 2023 tretie ligové víťazstvo v rade. Najlepšou strelkyňou Iuventy a zároveň aj zápasu bola deväťgólová Lívia Klučková. Zverenky trénera Petra Kostka odohrajú najbližší ligový duel budúcu sobotu na pôde Dunajskej Stredy.

Zemplínčanky nastúpili do zápasu s posledným celkom tabuľky s jasným imperatívom – natiahnuť svoju víťaznú šnúru v lige na tri zápasy. A k tomuto cieľu sa približovali ihneď od úvodných sekúnd. Po góle Kompaniecovej a dvoch presných zásahoch Klučkovej vyhrávali 3:0, v deviatej minúte po góle Krivokapičovej bolo 6:1 a lavička Stupavy reagovala oddychovým časom. Aj po ňom náskok Iuventy narastal a v trinástej minúte bolo 9:1. Hostky síce päťgólovou šnúrou znížili, Michalovčanky ale odpovedali šiestimi gólmi v rade. V predposlednej minúte prvého dejstva vyhrávali 15:6. Vzhľadom na vysoké vedenie mohol tréner Peter Kostka v druhom polčase pretáčať zostavu a dávať priestor aj hráčkam, ktoré doteraz hrávali menej. Aj napriek tomu náskok Michalovčaniek narastal. V 45. minúte vyhrávali už rozdielom pätnástich gólov (24:9) a takýmto rozdielom vyhrali aj celý zápas.

MŠK Iuventa Michalovce - AHT HC Tatran Stupava 31:16 (16:7)
Pok. hody: 3/2 - 2/2. Vylúčené: 6 - 4, ČK: Palušová (AHT HC Tatran - hrubý faul). Rozhodovali: V. Cibere a Richvalský. Divákov: 120.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jakubiková, Jablonská - DVorščáková, Polievková 1, Štefaniková 3, Dmytrenková 4, Popovcová 3, Soskyda 1, Kohučová 3, Borysevyčová, Wollingerová, Kompaniecová 2/1, Klučková 9/1, Krivokapičová 6.
AHT HC TATRAN: Janzaliková - Griffits, Bahorecová 3, Jagodičová 4/1, Kujanová, Wlaterová 3, Galková 2, Gašpareková, Palušová 1, Karkušová 2, Tornócziová 1, Mozoľová.