Trebišovskí oceliari zdolali Senicu a sú lídrom druhej ligy

Hokejisti HK Steel Team Trebišov zvíťazili v zápase tretieho kola nadstavbovej časti druhej ligy nad HC Dukla Senica 4:3 a dostali sa na prvé miesto v tabuľke. Dva góly vsietil Dominik Šimčák, po jednom pridali Igor Halás a Jaroslav Šiňanský. Zverenci trénera Richarda Šechného sa najbližšie predstavia budúcu sobotu práve na ľade Senice.

Lepší vstup do zápasu mali hostia, ktorí sa po 90. sekundách ujali vedenia, keď sa presadil center tretej lajny Adam Baran. Hostia prišli do Trebišova len s pätnástimi korčuliarmi a od štvrtej minúty ich bolo o jedného menej, keď Pavol Kotzman dostal za vrazenie na mantinel päťminútový trest spojený s trestom do konca zápasu. Domáci presilovku využili v siedmej minúte, kedy vyrovnal Dominik Šimčák. Vyrovnávajúci gól ich nakopol a vo zvyšku tretiny boli lepším tímom. Bez ujmy prežili vylúčenie Barnu, následne ich Igor Halás dostal do vedenia. To navýšil v úvode druhej tretiny v presilovke opäť Dominik Šimčák a zdalo sa, že „oceliari“ dovedú duel do víťazného konca. Hostia ale v priebehu necelej minúty vyrovnali. Najskôr Halásza prekvapil strelou na bližšiu tyčku Peter Horváth a o vyrovnanie sa postaral Mário Konečný. Domácim následne nevyšla presilovku po vylúčení Barana a dlho bol stav vyrovnaný. Až v 53. minúte sa najlepšie pred bránkou zorientoval Jaroslav Šiňanský, ktorého gól bol nakoniec víťazným.

HK Steel Team Trebišov - HC Dukla Senica 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)
Góly: 7. Šimčák (Farkaš, Halás) pres/1, 14. Halás (Valečko, T. Stríž), 25. Šimčák T. Stríž, Hopkovič), 53. Šiňanský (Marcinko) - 2. Baran (Konečný, Vaškovič), 31. Horváth (Vaškovič, Konečný), 32. Konečný (Baran).
Vylúčení: 3:4. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Kalina - Vall, Valachovič. Divákov: 1100.
HK STEEL TEAM: Halász - Valečkom Hopkovič, Š. Stríž, Mat. Chovan, Štec, Dolgoš, A. Markuš - Halás, Šimčák, T. Stríž - Šiňanský, Romanov, Marcinko - Komloš, Vereš, Farkaš - Fajčák, Barna, Béreš - Vargaeštok.
HC DUKLA: Košút - Horváth, Kotzman, Čagan, Rapant - Kotzman, Jarolín, Čulen - Vaškovič, Jaša, Konečný - Funtek, Baran, Turan.