Tretia michalovská prehra v rade

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce utrpeli tretiu prehru v sérii, keď na ľade HKM Zvolen prehrali v rámci dohrávky 29.kola Tipos extraligy 3:6. Ich góly strelili Roman Žitný, Vitalijs Pavlovs a Dávid Buc. Zverenci trénera Romana Stantiena, ktorým aktuálne patrí v tabuľke šieste miesto, budú najbližšie v hre v piatok, kedy v šesťbodovom zápase privítajú v tabuľke siedmu Banskú Bystricu (začiatok o 17.30 hod.).

Diváci videli pod Pustým hradom deväťgólovú prestrelku a trochu aj tŕpku prehru michalovských hokejistov. Tí sa totiž vo viacerých pasážach duelu vyrovnali favoritovi, ten ale lepšie premieňal svoje šance, ktoré si vypracoval. V ôsmej minúte otvoril skóre dôrazný Radovan Bondra, ktorý na dvakrát prekonal Škorvánka. V druhej časti navýšil zvolenské vedenie Csanyi. To už nestál v bráne zranený Paterson, ale Adam Trenčan. Toho prekonal v 33. minúte Roman Žitný, o viac ako minútu neskôr vyrovnal v presilovke Pavlovs. Domáci však opäť išli do vedenia v 37. minúte, kedy strelu Hannu tečoval do siete Langkow. V polovici tretej tretiny navýšil zvolenské vedenie v presilovke Sideroff, o minútu neskôr skóroval aj Jedlička. Dávid Buc vykresal michalovské nádeje, tie ale v power-play pochoval gólom do prázdnej bránky Marcinek.

HKM Zvolen - HK Dukla Ingema Michalovce 6:3 (1:0, 2:2, 3:1)
Góly: 8. R. Bondra (Hain, Jedlička), 28. Csányi (Mudrák, Kolenič), 37. Langkow (Hanna, Jedlička), 50. Sideroff (Langkow, Huntebrinker) pres/1, 51. Jedlička (Langkow, R. Bondra), 58. Marcinek (R. Bondra, Hanna) – 33. Žitný (Chalupa), 34. Pavlovs (Pereskokov, Osburn) pres/1, 52. Buc (Žitný).
Vylúčení: 2:2. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Hronský, Novák – D. Konc ml., Haringa. Divákov: 1071.
HKM: Paterson (27. Trenčan) – Hain, Messner, Hanna, Mudrák, Sládok, Kubka, S. Barcík – R. Bondra, Langkow, Jedlička – Hecl, Huntebrinker, Sideroff – Zuzin, Marcinek, Stupka – Csányi, Šiška, Kolenič – A. Barcík
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek - Glazkov, Macejko, Hammond, Osburn, Mihalik, Michalčin – Buc, Valentini, Vašaš – Matúš Paločko, Pavlovs, Pereskokov – Suja, Bjalončík, Žitný – Chalupa, Galamboš, Zabusovs