Trebišov otočil s Detvou a je víťazom nadstavby druhej ligy

Hokejisti HK Steel Team Trebišov sú už istými víťazmi nadstavbovej časti druhej hokejovej ligy. Obhajca prvenstva zdolal v predposlednom piatom kole nadstavbovej časti v priamom súboji o prvé miesto HK Detva 4:3 a kolo pred koncom ich už nepredstihne nik, keďže v tabuľke majú štvorbodový náskok.

Domáci rýchlo prehrávali 0:2, skóre sa im ale po góloch Šechného a Novotu podarilo zrovnať ešte v prvej časti. V druhej dvoma gólmi strhol vedenie na ich stranu Dominik Šimčák a na víťazstve „oceliarov“ nič nezmenila ani záverečná tretina a kontaktný gól súpera. Zverenci trénera Richarda Šechného nadstavbovú časť ukončia súbojom v Rimavskej Sobote, ktorý bude reprízou lanského finále. Potom už príde na rad play-off. Do vyraďovacej časti vstúpia z prvého miesta a ich súperom vo štvrťfinále tak bude jeden z dvoch víťazov nadstavbovej časti v skupine o štvrté až siedme miesto.

Hostia vstúpili do zápasu výborne. V druhej minúte otvoril skóre duelu Trnka a vo štvrtej minúte pridal druhý gól Sivok. Domáci sa nakopli po dvoch presilovkách, ktoré síce nevyužili, dostali sa ale na koňa a v šestnástej minúte znížil Richard Šechný mladší.  Trebišovčania aj naďalej búšili do súpera. V osemnástej minúte sa dostal až pred brankára Pončáka novic v tíme Alex Novota a košický junior vyrovnal na 2:2. V úvode druhej tretiny síce domáci nevyužili ďalšiu presilovku, krátko po návrate Domaeva ale Dominik Šimčák dostal „oceliarov“ do vedenia. Ten istý hráč pridal ďalší gól v 36. minúte a definitívne tak naviedol Trebišovčanov k piatemu víťazstvu v nadstavbe. Hostia ešte v tretej tretine vycerili zuby. V 44. minúte znížil Heckl, v následných dvoch presilovkách ale nevyrovnali a z výhry sa tak tešili domáci.

HK Steel Team Trebišov - HK Detva 4:3 (2:2, 2:0, 0:1)
Góly: 16. Šechný (Vilčinskij, Romanov), 18. Novota (Vereš), 26. Šimčák (Hopkovič), 37. Šimčák (T. Stríž) - 2. Trnka (Domaev), 4. Sivok (Trnka, Gábor), 44. Heckl (Sivok, Domaev).
Vylúčení: 4:6. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Smrek - Tomáš, Vall. Divákov: 1020.
HK STEEL TEAM: Spodniak - Valečko, Hopkovič, Š. Stríž, Mat. Chovan, Štec, Dolgoš, Mihalčík, Komloš - Halás, Šimčák, T. Stríž - Novota, Vereš, Marcinko - Vilčinskij, Šechný, Romanov - Šiňanský, Barna, Vargaeštok.
HK: Pončák (41. Gažo) - Španko, Iliasov, Gábor, Pohanka, Danko, Výboštok - Chamula, Zorvn, Nechaj - Domaev, Srnka, Buda - Forgáč, Heckl, Trnka, Koštial, Sivok, Simon.