V gólovej prestrelke prehra Trebišova

Až v poslednom šiestom kole nadstavbovej časti druhej hokejovej ligy sa skončila víťazná šnúra hráčov HK Steel Team Trebišov.  Zverenci trénera Richarda Šechného st. prehrali v repríze lanského finále na ľade HKM Rimavská Sobota v gólovej prestrelke 5:6 po predĺžení a nenatiahli tak v nadstavbovej časti sériu na šesť víťazstiev. Trebišovčania síce viedli 1:0, 2:1, aj 4:3, nakoniec ale bod zachraňovali v závere. Ich góly postupne strelili Georgij Vilčinskij, Gabriel Vereš, Kirill Romanov, Matúš Matis a Matúš Chovan.

Ani táto prehra nezabránila Trebišovčanom k víťazstvu v nadstavbovej časti, ktorú vyhrali o tri body pred HC Dukla Senica a práve Rimavskou Sobotou. Budúci víkend už začínajú štvrťfinálové série play-off. Trebišovčania sa v prvom kole stretnú s víťazom nadstavbovej časti Západ HC Delikateso Bratislava. Prvé dva zápasy série hranej na tri víťazstvá sú na programe budúcu sobotu a nedeľu 25. a 26. februára o 18.00 hod. na trebišovskom ľade.

Na gólovú prestrelku to v Rimavskej Sobote zo začiatku nevyzeralo. V prvých dvoch tretinách padli len štyri góly, po dva na oboch stranách. Trebišovčania, ktorí nastúpili už aj s uzdraveným Matúšom Matisom, či novou posilou obranných rad Michalom Korenkom, išli do vedenia hneď po necelých dvoch minútach, keď skóre otvoril ďalší rekonvalescent po zranení Georgij Vilčinskij. Odpoveď domácich prišla na začiatku šiestej minúty. Na 1:1 vyrovnal Ján Sarvaš. V ďalších minútach prvej časti sa hra prelievala na oboch stranách a tímy nevyužili po jednej presilovke. Rovnako tak bolo aj v prvej desaťminútovke druhej časti, keď Trebišovčania nevyužili dve presilovky a domáci jednu. V 35. minúte ale išli hostia opäť do vedenia, keď sa presadil Gabriel Vereš. Odpoveď domácich prišla v samom závere druhej časti. V jej poslednej minúte vyrovnal na 2:2 bývalý hráč Humenného či Michaloviec Vladislav Solomončak. Ten istý hráč poslal domácich v úvode tretej tretiny po prvýkrát do vedenia, čím odštartoval poriadnu gólov prestrelku. V tretej tretine totiž padlo až šesť gólov. Na 3:3 vyrovnal v 42. minúte Kirill Romanov a Trebišovčanov poslal do vedenia dokonca gólom v oslabení v 49. minúte Matúš Matis. Potom ale prišli chvíle Rimavskej Soboty, ktorá v rozpätí 21 sekúnd zásluhou tretieho gólu Solomončaka a Martina Ďalogu otočila na 5:4. Ani to ale hráčom z Gemera nestačilo na zisk troch bodov. V 57. minúte totiž vyrovnal Matúš Chovan, ktorý poslal duel do predĺženia. To ani nemuselo byť, keďže minútu po vyrovnaní Chovan fauloval v čistej šanci, domáci ale nepremenili trestné strieľanie. Všetko si ale vynahradili v predĺžení, v ktorom po 52. sekundách rozhodol Kokšarov.

HKM Rimavská Sobota - HK Steel Team Trebišov 6:5 po predĺžení (1:1, 1:1, 3:3, 1:0)
Góly: 6. Sarvaš (Ďuriš, Mlynčár), 40. Solomončak (Špnakovič, Babkovič), 41. Solomončak (Ďaloga, Špankovič), 54. Solomončak (Kadlečík, Sarvaš), 54. Ďaloga (Babkovič, Solomončak), 61. Kokšarov (Babkovič, Mlynčár) - 2. Vilčinskij, 35. Vereš (Valečko, Hopkovič), 42. Romanov (Šechný, Vilčinskij), 49. Matis (Štec, Nagy) oslab/1, 57. Mat. Chovan (Korenko, Vereš).
Vylúčení: 8:7. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali: Tornay - Puškár, Kurčík. Divákov: 563.
HKM: Šimko - Špankovič, Kokšarov, Kaldečík, Šesterov, Nociar, Dreising - M. Ďaloga, Solomončak, Babkovič - Sarvaš, Mlynčár, Ďuriš - Slovák, Filipiak, Šagát - Klajban, Lalík, Révész.
HK STEEL TEAM: Halász - Valečko, Hopkovič, Mat. Chovan, Korenko, Š. Stríž, A. Markuš, Štec - T. Stríž, Šimčák, Halás - Šiňanský, Vereš, Matis - Vilčinskij, R. Šechný ml., Romanov - Komloš, Barna, S. Nagy - Béreš.

6. HK Bardejov 10 2 1 1 6 28:34 9

Dvojice štvrťfnále play-off (série hrané na tri víťazstvá)
HK Steel Team Trebišov - HK Delikateso Bratislava (víťaz nadstavbovej časti Západ)
HC Dukla Senica - MHK Autocar Dolný Kubín (víťaz nadstavbovej časti Východ)