Trebišovčania padli v predĺžení, stav série vyrovnaný

Hokejisti HK Steel Team Trebišov prehrali v druhom zápase štvrťfinálovej série druhej ligy s HK Delikateso Bratislava 3:4 po predĺžení a stav série sa tak vyrovnal na 1:1. Trebišovčania prehrávali ešte v prvej tretine 1:3, dokázali ale duel poslať do predĺženia. V ňom nevyužili presilovku a hneď na to Vladimír Lantoš, ktorý naskočil z trestnej lavice, rozhodol o víťazstve Bratislavčanov. Dva trebišovské góly strelil Matúš Matis, jeden pridal aj Samuel Nagy. Tretí a štvrtý duel série hranej na tri víťazstvá sa odohrá budúci víkend v Bratislave.

Druhý štvrťfinálový duel sa začal rovnako ako v sobotu, úvodným gólom Bratislavčanov. Už po 75.sekundách sa natlačil pred bránku Kormúth a pretlačil puk cez betóny Tomáša Halásza. Domáci síce nevyužili následnú presilovku, v deviatej minúte ale Marcinko nabil Matúšovi Matisovi a ten vyrovnal na 1:1. Vyrovnávajúci gól domácich nenakopol. Hostia totiž naďalej trestali ich chyby. Jednu z nich urobili vo vlastnej presilovke a Vladimír Lantoš dostal HK Delikateso aj v oslabení opäť do vedenia. V štrnástej minúte bol vylúčený domáci Vargaeštok a Bratislavčania opäť trestali. V presilovke strelil svoj druhý gól v zápase Adam Kormúth. Trebišovčania však mali pri streleckej chuti hrajúceho Matúša Matisa, ktorý dokázal v devätnástej minúte znížiť na 2:3. V druhej tretine sa hral opäť hokej výbornej úrovne, no s viacerým kúskovaním hry spôsobeným vylúčeniami. Trebišovčania síce v polovici tretiny nedokázali využiť ďalšiu presilovku, po návrate Burana na ľad ale Romanov spoza bránky našiel Samuela Nagyho a ten vyrovnal na 3:3. Od tohto momentu sa hral hokej kto z koho. Oba tímy si vypracovávali šance, oboch ale hendikepovali časté vylúčenia, ktoré naďalej kúskovali hru a dráždili divákov na tribúne. V záverečnej časti oba tímy nevyužili po dve presilovky, rozhodnúť tak muselo predĺženie. V ňom najskôr Dominik Šimčák spálil tutovku, domáci nevyužili ani presilovku po faule Vladimíra Lantoša. Ten následne naskočil na ľad, dostal sa k puku, natlačil sa pred brankára Halásza a pretlačil puk za jeho chrbát. Hlavný rozhodca síce najskôr signalizoval trest, potom svoj verdikt zmenil a uznal Lantošov gól za platný...

HK Steel Team Trebišov - HK Delikateso Bratislava 3:4 po predĺžení (2:3, 1:0, 0:0 - 0:1)
Stav série: 1:1.
Góly: 9. Matis (Marcinko, Štec), 19. Matis (Vereš, Marcinko), 34. S. Nagy (Romanov, Šechný) - 2. Kormúth (Daráš), 12. Lantoš (Bednarič, Valjent) oslab/1, 15. Kormúth (Fábry, Kanaet) pres/1, 63. Lantoš (Mihalko)
Vylúčení: 9:12. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali: O. Kalina - Lukáč, Tomáš. Divákov: 1100.
HK STEEL TEAM: Halász - Valečko, Hopkovič, Š. Stríž, Mat. Chovan, Korenko, Štec, Dolgoš - T. Stríž, Šimčák, Halás - Marcinko, Vereš, Matis - Romanov, Šechný, S. Nagy - Béreš, Barna, Šiňanský - Vargaeštok.
HK DELIKATESO: Krajčovič - Burian, Pavešič, Dvonč, Valjent, Ketner, Mihalko, Párička - Kanaet, Lantoš, Bednarič - Kormúth, Daráš, Danišovský - Hanula, Fábry, Sivík - Hassler, Novosedlík.