Trebišovčania dobyli arénu Ondreja Nepelu

Hokejisti HK Steel Team Trebišov zvíťazili v treťom štvrťfinálovom súboji play-off druhej ligy na ľade HK Delikateso Bratislava 4:2 a v sérii sa tak ujali vedenia 2:1. Trebišovčania strhli zápas na svoju stranu dvoma gólmi v tretej tretine. Dva góly strelil Jaroslav Šiňanský, po jednom pridali Igor Halás a Dominik Šimčák. Štvrtý duel je na programe v nedeľu v Bratislave.

V aréne Ondreja Nepelu sa ujali vedenia Trebišovčania, keď sa v šiestej minúte po Matisovej prihrávke presadil Jaroslav Šiňanský. Odpoveď domácich prišla v dvanástej minúte, na 1:1 vyrovnal Kormúth. Potom prišla na rad séria vylúčení. Hostia ustáli dve presilovky, pri tretej ale v úvode druhej časti inkasovali z hokejky Patrika Abaffyho. V tretej časti najskôr ustáli vylúčenie Vilčinského a potom udreli, keď na 2:2 vyrovnal Igor Halás. Dôležitý moment sa odohral v 46. minúte. Jaroslav Šiňanský totiž svojim druhým gólom v zápase strhol vedenie na stranu „oceliarov“ a tí ho už z rúk nepustili. V samom závere ešte poistil ich vedenie gólom do prázdnej bránky Dominik Šimčák.

HK Delikateso Bratislava - HK Steel Team Trebišov 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Stav série: 1:2.
Góly: 12. Kormúth (Daráš), 21. Abaffy (Mihalko, Kanaet) - 6. Šiňanský (Matis, Marcinko), 29. Halás (T. Stríž, Šimčák), 46. Šiňanský (Matis, Štec), 60. Šimčák (T. Stríž, Š. Stríž).
Vylúčení: 7:9, navyše Pavešič (Bratislava) 5+DKZ napadnutie hlavy a krku. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Novák - Frimmel, Vystavil. Divákov: 299.
HK DELIKATESO: Krajčovič - Burian, Pavešič, Dvonč, Valjent, Ketner, Mihalko, Petrinec, Glemba - Lantoš, Fábry, Bednarič - Kormúth, Daráš, Danišovský - Kanaet, Abaffy, T. Varga - Sivík, Hanula, Hassler.
HK STEEL TEAM: Spodniak - Valečko, Hopkovič, Š. Stríž, Mat. Chovan, Korenko, Štec, Dolgoš - Halás, Šimčák, T. Stríž - Matis, Marcinko, Šiňaský - Vilčinskij, Šechný Romanov - S. Nagy, Vereš, Komloš - Barna.