Kickboxer Michal Stričík zbiera reprezentačné body

V dňoch 24.-26. februára 2023 sa v novom dejisku, bratislavskej športovej hale Dom športu, uskutočnil 22.ročník WAKO medzinárodného turnaja v kickboxe Slovak Open – Memoriál Ladislava Doky Tótha. Do súťažných bojov sa zapojilo 531 štartujúcich zo 66 klubov 12 krajín (HUN, POL, CZE, AUT, SRB, CRO, ISR, ITA, BIH, DEN, SVK, UKR).

Turnaj bol dobrou previerkou najmä pre reprezentantov, stredne pokročilých, ale aj začínajúcich kickboxerov, ktorí predviedli svoje športové umenie na 6 tatami a v ringu. V rámci plnenia reprezentačných kritérií sa nestratil ani Michalovčan Michal Stričík, ktorý vybojoval zlato a striebro z tejto medzinárodnej súťaže.

Pod vedením reprezentačného trénera a trénera športového klubu PANTER Prešov Jozefa Kolozsyho uspel v semifinále v disciplíne kicklight – 84 kg seniorov vo vynikajúcom zápase nad Maďarským pretekárom HOLLCMULER BENCE a postúpil do finále kde si s prehľadom poradil technickou prevahou pred časovým limitom nad českým reprezentantom JANDA JONÁŠ a vybojoval prvú zlatú medailu zo súťaže. Ako nasadený pretekár sa dostal do semifinále disciplíny lightcontact – 84 kg muži, kde sa proti Michalovi postavil  slovenský kickboxer KANTÁR MICHAL, nad ktorým uspel technickou prevahou pred časovým limitom a postúpil do finále aj tejto disciplíny. Vo finále nestačil po menších zdravotných problémoch z predchádzajúcich súbojov, ktoré ho mierne limitovali na maďarského pretekára HOLLCMULER BENCE, ktorý bol tentokrát úspešnejší a Michal Stričík sa musel uspokojiť so striebrom. Každopádne tento turnaj splnil očakávanie a bol dobrou previerkou pred ďalšími medzinárodnými turnajmi v tejto sezóne, kde už v marci Michala Stričíka čaká svetový pohár v Rakúskom Innsbrucku (AustrianClassics WAKO World Cup), kde jemu, ako aj slovenským reprezentantom držíme palce.