Michalovská Dukla zdolala Slovan a v sérii tak vedie 2:1!

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v treťom štvrťfinálovom zápase play-off Tipos extraligy na domácom ľade nad HC Slovan Bratislava 3:2 po predĺžení a v sérii sa tak ujali vedenia 2:1. Michalovčania viedli po dvoch tretinách po góloch Matúša Paločka a Glazkova 2:0, hosťom sa ale v tretej časti podarilo vyrovnať a poslať tak duel do predĺženia.  V ňom rozhodol zo samostatného nájazdu Vadim Pereskokov. Štvrtý duel série sa odohrá v stredu od 18.00 hod.

Takmer do posledného miesta zaplnený štadión videl výborný zápas so šťastným koncom pre domácim Michalovčanov. Tí sa ujali vedenia v pätnástej minúte, keď hosťujúcej obrane unikol Matúš Paločko. V druhej časti síce Slovanisti pridali a viackrát domácej obrane podkúrili, no Glazkov gólom v jej závere zvýšil michalovské vedenie. To už nebol na ľade strelec prvého michalovského gólu Matúš Paločko, ktorý sa nešťastne zranil v súboji pri mantineli. Tretia tretina ale patrila Slovanistom, ktorí najskôr po góle Beňa znížili a v 55. minúte Pecararo poslal duel do predĺženia. V ňom pri skrumáži v bránkovisku posunuli hostia bránku, za čo bolo nariadené trestné strieľanie. To premenil Vadim Pereskokov, ktorý tak rozjasal zaplnený michalovský štadión.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Slovan Bratislava 3:2 po predĺžení 1:0, 1:0, 0:2 - 1:0)
Stav série: 2:1.
Góly: 17. Matúš Paločko, 34. Glazkov (Pereskokov, Suja), 64. Pereskokov (t.s.) – 49. Beňo (Pecararo), 55. Pecararo (Harris, Sersen)
Vylúčení: 1:1. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Orolin, Žák - Bogdaň, Stanzel. Divákov: 3800.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek – Osburn, Hammond, Michalčin, Mihalik, Glazkov, Macejko – Buc, Pavlovs, Vašaš – Matúš Paločko, Galamboš, Puliš – Zabusovs, Suja, Pereskokov – Okoličány, Chalupa, Gareffa.
HC SLOVAN: Coreau – MacKenzie, Golian, Kallen, Beňo, Gachulinec, Sersen, Maier – Pecararo, Harris, Ščerbak – Fominych, Zigo, Haščák – Takáč, Kytnár, R. Kukumberg ml. – Török, Minárik, T. Matoušek.