Michalovčania opäť skolil majstra a v sérii už vedú 3:1

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce sú blízko k obrovskému prekvapeniu a vyradeniu obhajcu titulu. Vo štvrtom zápase štvrťfinálovej série Tipos extraligy zdolali HC Slovan Bratislava 3:1 a rovnakým pomerom vedú aj v sérii hranej na štyri víťazstvá. Už v piatok si teda v piatom zápase v Bratislave môžu vybojovať postup do semifinále. Michalovské góly strelili v tretej tretine postupne Christián Michalčin, Ivan Glazkov a Filip Vašaš, ktorý sa presadil gólom do prázdnej bránky.

Lepší vstup do zápasu mali hostia, ktorí sa už po 92. sekundách ujali zásluhou Kukumberga vedenia. Po jeho góle boli lepším tímom naďalej slovanisti. Postupne si ale na Škorvánkovi vylámali zuby Harris, Ščerbak, Gachuinec a opäť Ryan Harris. V druhej tretine pokračovali v nepremieňaní tutoviek Takáč s Pecararom. Zhruba od polovice duelu sa začala karta obracať a viac z hry už mali Michalovčania. Tí ukončili aktívne druhú tretinu a v tretej rozhodli o svojom víťazstve. Najskôr v presilovke vyrovnal Michalčin, o necelé dve minúty na to ich poslal do vedenia Glazkov, no a počas power-play rozhodol gólom do prázdnej bránky Filip Vašaš.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Slovan Bratislava 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
Stav série: 3:1.
Góly: 41. Michalčin (Pereskokov), 43. Glazkov (Puliš, Galamboš), 60. Vašaš (Galamboš) – 2. Kukumberg.
Vylúčení: 3:5. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Stano, Snášel – Durmis, Jedlička. Divákov: 3800.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek - Osburn, Hammond, Michalčin, Mihalik, Glazkov, Macejko, Cibák – Buc, Suja, Vašaš – Zabusovs, Pavlovs, Pereskokov – Okoličány, Galamboš, Puliš – Chalupa, Gareffa.
HC SLOVAN: Hlavaj – MacKenzie, Golian, Kallen, Beňo, Gachulinec, Sersen – Pecararo, Harris, Takáč – Duke, Minárik, Haščák – Ščerbak, Kytnár, Kukumberg – Török, Zigo, Matoušek – Fominych.