files/6fuos0edjdcwkx33.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Verejnoprospešné projekty si rozdelia 350 000 eur

Máte v šuplíku užitočný projekt, ale žiaden rozpočet? Prihláste sa do dotačnej výzvy Košického samosprávneho kraja (KSK). Župa rozdelí dokopy 350 000 eur. Alokácie pre jednotlivé okresy sú úmerné počtu obyvateľov, pričom jeden projekt môže získať 1 000 až 7 000 eur.

„Na župe vieme, aké náročné je financovať verejnoprospešné projekty v čase, keď rozpočty škrtá ekonomická kríza. Aj samotný kraj sa musel v tomto roku uskromniť, ale záležalo nám na tom, aby dotácie pre žiadateľov z kraja zostali zachované. Podporíme projekty, ktoré pomôžu zlepšiť životné prostredie, podporia rozvoj vidieka, ale aj oblasti sociálnych vecí a zdravotníctvo, kultúry, vedy, výskumu, vzdelávania či cirkevné projekty,“ povedal košický župan Rastislav Trnka.

Výzva je otvorená od 23. 3. 2023 do 24. 4. 2023. Žiadatelia môžu z dotácie zafinancovať maximálne 90 percent nákladov na projekt, pričom 10 percent predstavuje spoluúčasť. Jednou z podmienok je, aby výdavky v rámci projektu vznikli od 1. 1. 2023 do 31. 10. 2023. Vďaka dotácii z kraja majú obyvatelia v regiónoch šancu vybudovať nové vodozádržné mechanizmy, vyčistiť alebo revitalizovať rieky či lesy, osadiť lavičky alebo mostíky. O peniaze z výzvy možno žiadať aj na podporu tradičných remesiel, obnovu kultúrnych pamiatok či sakrálnych stavieb, prezentáciu aktivít menšinovej a národnostnej kultúry, tradičnej kultúry alebo napríklad kreatívneho priemyslu. Financie môžu pomôcť i so vzdelávaním seniorov, projektmi pre sociálne vylúčené komunity či smart službami v oblasti zdravotníctva, sociálnej starostlivosti, vzdelávania, kultúry, dopravy alebo komunikácie s občanmi. Viac informácií o podmienkach výzvy nájdu záujemcovia na web stránke kraja: https://web.vucke.sk/sk/uradna-tabula/povinne-informacie/dotacie/ds/2023/. Žiadateľ vypracuje žiadosť o poskytnutie dotácie výlučne vyplnením elektronického formulára, ktorý je dostupný na: https://vucke.egrant.sk.

.Uverejnené: 23.03.2023 16:42:19 files/ziutbj34p2awsnxw.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/nwmbaks2nfraja7t.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/vkppqjvkfnwv56pv.jpg
Facebook
Kontakt
redakcia@novinyzemplina.sk

Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.