Bezproblémové víťazstvo Iuventy v Bánovciach

Hádzanárky michalovskej Iuventy úspešne vstúpili do nového roka, v sobotňajšom zápase 14. kola WHIL sa predstavili na palubovke nováčika súťaže v Bánovciach nad Bebravou, kde vyhrali 32:26, keď už do prestávky viedli 16:11. Zverenky trénera Dušana Daniša mali síce katastrofálny úvod, keď prehrávali v 11. minúte už 0:6, ale po tom, čo dokázala už o deväť minút získať vedenie 9:8, sa bez problémov dopracovali k plnému bodovému zisku, ktorým potvrdili druhé miesto v tabuľke. Najbližšie v sobotu doma privítajú J. Hradec.

Iuventa začala priam katastrofálne, ten kto nevidel, neveril vlastným očiam. V 11. minúte totiž svietil na ukazovateli skóre stav 6:0! Ešte obdivuhodnejšie však vyznela fakt, že už o deväť minút Iuventa získala vedenie na svoju stranu, v 20. minúte vyhrávala 9:8. Domáce kládli odpor iba do 24. minúty (10:10), ale Michalovce potom šiestimi gólmi za sebou získali rozhodujúci náskok (16:10). V druhom polčase pokračovala Iuventa v sústredenom výkone, ktorý jej napokon stačil na bezproblémové víťazstvo 32:26.

Lucia Tobiášová vsietila deväť gólov Iuventy Michalovce.

Bánovce n./B. - Michalovce 26:32 (11:16)

Pok. hody: 8/4 - 2/2 , vylúčené: 5 - 3. Rozhodovali: Mandák a Rudinský - 400 divákov.

BHáK GABOR: Vargová, Babicová, Ladicsová – Gašparovičová 1, Tóthová 10/3, Petríková 1, Hrubá 2, Michalíčková 2, Surovčíková 2, I. Bahýlová 2, Gogová 1, Z. Bahýlová 3, Sušecová 1/1, Turková 1.

IUVENTA: Kudročová, Gubiková – Bachyrievová 1, Bačíková 1, Danková, Szöllösiová 2, Kalaninová 6, Polláková 1, Hollá 6, Obštatníková, Maszkaľová, Tobiašová 9/2, Hvostaľová, Wolingerová 5.

4

Zvyšné výsledky 14. kola WHIL: Olomouc - ŠKP Bratislava 27:19 (11:7), J. Hradec - Partizánske 22:28 (11:13), Poruba - Zlín 25:25 (14:14), Šaľa - Písek 31:31 (16:14), Veselí nad Moravou - Most 36:33 (16:13). Zápas Slavia Praha - Trenčín sa hrá v nedeľu.

Najbližší program: 15. kolo (sobota, 22. 1. 2011 o 17.30 hod.): Michalovce - J. Hradec, 16. kolo (sobota, 29. 1. 2011 o 18.00 hod.): ŠKP Bratislava - Michalovce, 17. kolo (sobota, 5. 2. 2011 o 17.30 hod.): Michalovce - Partizánske.