MFK Zemplín hlbšie v barážových problémoch

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce prehrali v ôsmom kole najvyššej Fortuna ligy v nadstavbe o záchranu AS Trenčín 0:2 a hlbšie spadli do boja o jedenástu barážovú priečku.

Michalovčania vstupovali do zápasu s tým, že prípadné víťazstvo im zaručí záchranu. Tak k tomu od úvodu aj pristúpili. Z platonického tlaku ale nevyťažili úvodný gól, za čo ich po pol hodine potrestal po rohovom kope Bagín. Druhý úder zasadili hostia Michalovčanom tesne pred polčasovom prestávkou, keď sa presadil Stojsavljevič. V druhom polčase sa už hralo podľa nôť Trenčanov, ktorí umne ustáli tlak Michalovčanov a domov si odniesli tri cenné body. Michalovčania tak padli na deviate miesto v tabuľke. Aktuálne majú rovnaký počet bodov ako desiaty Trenčín, ten ale má lepšie vzájomné zápasy. Na predposledné Zlaté Moravce majú náskok dvoch bodov.

MFK Zemplín Michalovce - AS Trenčín 0:2 (0:2)
Góly: 30. Bagin, 42. Stojsavljevič.
Žlté karty: 89. Kupusović, 90.+4.
Rozhodovali: Marhefka - Vorel, Korman.
Divákov: 675
MFK ZEMPLÍN: Száraz – Magda, Volanakis, Marjanovič, Kotula – Vaško (84. Slebodník), Njie (46. Adekunle) – Peña (84. Qose), Jánošík (69. Žofčák), Marcin – Kanu (69. Krivokapić).
AS: Vozinha – Kmeť (86. Praženka), Bagin, Stojsavljevič, Kozlovský – Oladoye, Bainović – Azango, dos Santos (73. Lavrinčík), Soares (73. Yem) – Kupusović (89. Okunola).