Iuventa Michalovce po obrovskej dráme do finále

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce postúpili do svojho štrnásteho národného finále v rade. V obrovskej dráme totiž vyhrali v rozhodujúcom treťom semifinálovom zápase v Šali nad HK Slovan Duslo 19:18. O všetkom rozhodla gólom päť sekúnd pred koncom kapitánka Iuventy Patrícia Wollingerová.

Skóre rozhodujúceho semifinálového duelu síce otvorila domáca Olívia Ščípová, Iuventa však kontrovala troma gólmi v rade a v ôsmej minúte viedli jej hráčky 3:1. Šali sa síce podarilo počas presilovky vyrovnať, v jedenástej minúte ale Michalovčanky po góle Popovcovej opäť viedli rozdielom dvoch gólov (4:6). Šaľa ale dvoma rýchlymi gólmi vyrovnala a odvtedy sa v prvom polčase súperky ťahali o každý jeden gól. V poslednej minúte vyrovnala na 9:9 opäť Popovcová, posledné slovo v prvom dejstve však patrilo domácej Pócsikovej, ktorá z pokutového hodu upravila na polčasových 10:9.  Domácim sa ako prvým podarilo skórovať aj v druhom dejstve, kedy Ščípová upravila opäť z pokutového hodu na 11:9. O dva góly viedli Duslo aj v 39. minúte po presnej strele Ráckovej (14:12) a o minútu neskôr po góle Ratvajskej 15:13. Michalovčankám sa dvoma gólmi v rade podarilo vyrovnať a od tohto momentu to bolo opäť gól na gól. Šali sa trikrát podarilo vyrovnať, päť sekúnd pred koncom ale Patrícia Wollingerová rozhodla o michalovskom víťazstve 19:18!!!

HK Slovan Duslo Šaľa - MŠK Iuventa Michalovce 18:19 (10:9)
Konečný stav série: 1:2
Pok. hody: 8/7 - 1/1. Vylúčené: 5 - 5, ČK: Soskydová (Michalovce, za tri vylúčenia). Rozhodovali: Mandák a Rudinský. Divákov: 2000.
HK SLOVAN DUSLO: Furgaláková 1, Kusyová, Vorzáčková – Takáčová, Rácková 2, Vargová 3, B. Königová, Pócsíková 5/4, Ščipová 5/3, Šalatová, Ušiaková, Tulipánová 1, Pastoreková, Somogyiová, Pálová, Ratvajská 1.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská – Štefaníková 4, Dmytrenková, Popovcová 4, Soskydová 1, Kohučová, Borysevyčová 1, Wollingerová 5, Radovićová 2/1, Kompaniecová 1, Klučková 1.

Tréner Peter Kostka: „Stavili sme to na defenzívu a na nízky počet gólov v zápase. Nechceli sme, aby sa Šaľa dostala do tempa. Určite sme nechceli hrať na vyšší počet útokov. Nebola to pohľadná hádzaná. My sme všetko stavili na výsledok a nakoniec sa nám to podarilo. Som na dievčatá veľmi hrdý, pretože sa na ihrisku rozdali. Klobúk dole pred nimi. Rozhodovali individuality a náš perfektný výkon v obrane.“