V prvom finále desaťgólová prehra michalovskej Iuventy

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce prehrali v prvom finálovom zápase s HC DAC Dunajská Streda 21:31 a DAC sa tak v sérii ujal vedenia 1:0. Finálová séria sa teraz sťahuje na Zemplín, kde sa odohrá v stredu sedemnásteho mája o 17.30 hod. druhý duel.

Lepší štart do prvého finálového duelu mal DAC, ktorý išiel po góloch Eloovej a Réky Bizíkovej do vedenia 2:0. Michalovčanky odpovedali Klučkovou, na 2:2 vyrovnala v šiestej minúte Martina Popovcová. Michalovčankám sa podarilo vyrovnať aj v ôsmej minúte Štefanikovou, DAC ale znova kontroval dvoma gólmi v rade a v jedenástej minúte viedol 5:3. V polovici prvého polčasu ale bolo po treťom góle Štefanikovej opäť vyrovnané (7:7). DAC sa šnúrou troch gólov dostal do vedenia 10:7, Iuventa sa ale vrátila do zápasu po presných strelách Kopaniecovou s Wollingerovou. DAC však takisto zaznamenal dva góly v rade a za stavu 12:9 si zobral michalovský tréner Peter Kostka v 25. minúte prvý oddychový čas. Jeho zverenky ale doplácali na nepremenené šance. Štefaniková síce znížila na rozdiel dvoch gólov, následne ale Klučková v čistej šanci nedala a Dunajská Streda gólom Kovácsovej trestala (13:10). Popovcová síce znížila na 11:3, posledné slovo ale patrilo Saariovej, ktorá dvoma gólmi v rade stanovila polčasové skóre na 15:11 pre Dunajskú Stredu. Ani v druhom dejstve sa Iuventa nedokázala k domácim gólovo priblížiť. Síce viackrát znížila, DAC zakaždým vedel odskočiť na rozdiel štyroch, či piatich gólov. V 42. minúte viedol po presnej strele Némethovej 20:15, o päť minút neskôr po góle Mészarošovej už 23:17. Keď na začiatku poslednej desaťminútovky zvýšila Kovácsová na 24:17, bolo rozhodnuté. DAC nakoniec zvíťazil 31:21 a v sérii sa tak ujal vedenia 1:0.

HC DAC Dunajská Streda - MŠK Iuventa Michalovce 31:21 (15:11)
Stav série: 1:0
Pok. hody: 3/3 - 4/2. Vylúčené: 2 - 3. Rozhodovali: Haščík a Sivák. Divákov: 800.
HC DAC: Magera, Gajdóczi – Pénzesová, N. Kovács 4, Costa 4, Juhosová 1, Mészárosová 1, Desortová 4, Némethová 4, Pastorková, Sári 7/3, Virág Demeterová, B. Hornyák, Rajnohová 2, Bíziková 3, Élö 1.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská, Tomovčíková - Štefaniková 5, Dmytrenková, Popovcová 6, Soskydová, Kohučová, Borysevyčová 1, Wollingerová 5/2, Radovićová, Kompaniecová 3, Klučková 2.