Po prehre v Ružomberku naďalej bez istoty

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce prehrali v zápase deviateho kola Fortuna ligy na pôde MFK Ružomberok 0:2 a stále tak nemajú istotu záchrany. V poslednom desiatom kole ich čaká zápas roka, keď v priamom súboji o desiate miesto vyzvú v sobotu dvadsiateho mája o 18.00 hod. Zlaté Moravce. Momentálne majú na ViOn náskok dvoch bodov. V prípade porážky sa budú vo Fortuna lige zachraňovať v baráži s druhým najlepším druholigistom.

Michalovčania vstupovali do zápasu pod Čebraťom s cieľom zabodovať, čo by im dalo definitívu záchrany. Už v prvom polčase mohli inkasovať, brankár Kožuchar ale svoj tím zachránil. Naopak, v závere prvého polčasu mohli ísť do vedenia, strelu Matúša Marcina ale vykopol z bránkovej čiary Fabiš. Domáci pokračovali vo svojej aktivite aj v druhom polčase a po hodine hry otvoril skóre Madleňák. V 69. minúte už bolo 2:0 keď sa krásnou strelou presadil Šefčík a bolo de facto rozhodnuté.

MFK Ružomberok - MFK Zemplín Michalovce 2:0 (0:0)
Góly: 63. Madleňák, 69. Šefčík
Žlté karty: 78. Domonkoš, 83. Rakyta - 28. Volanakis.
Rozhodovali: Gemzický – Košecký, Roszbeck.
Divákov: 654.
MFK: Krajčírik – Úradník, Fabiš, Malý, Selecký (81. Tučný) – Domonkos (80. Rakyta), Zsigmund (66. Švehla) – Šefčík (84. Kelemen), Chrien, Madleňák (66. Macejko) – Gerec.
MFK: Kožuchar – Kotula, Marjanovič, Volanakis, Ceklič (38. Marcin) – Njie (83. Žofčák) – Vaško (46. Begala), Peña – Magda, Adekunle, Jánošík (83. Kanu).