MFK Zemplín zdolal Moravce 1:0 a vyhol sa baráži

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili v zápase posledného kola nadstavbovej časti o udržanie sa v najvyššej Fortuna lige nad ViOnom Zlaté Moravce 1:0 a vyhli sa tak baráži o najvyššiu súťaž. Zemplínčania ukončili sezónu na desiatom mieste, keď pri ich rovnosti bodov s AS Trenčín rozhodli o tom, že AS skončí na deviatom mieste vzájomné zápasy.

Priamy súboj o to, ktorú bude v baráži čeliť Tatranu Prešov, začali lepšie Michalovčania. V piatej minúte poslal Marcin strieľaný center do pokutového územia, loptu chcel odkopnúť Čonka, no kopol ju len do svojho kolegu z obrany Tomla a od neho sa odrazila do siete. Zlaté Moravce mohli vyrovnať v jedenástej minúte, brankár Száraz sa ale vyznamenal pri šanci Mondeka a aj po následnom rohovom kope a zakončení Almeidu. V devätnástej minúte musel michalovský brankár zasahovať opäť, tentoraz po hlavičke Martina Bednára. Michalovčania skórovali aj na začiatku druhého polčasu, gól Kanuho ale rozhodca neuznal po konzultácii s varo-om. Zemplínčania ale v druhom polčase už držali opraty zápasu vo svojich rukách. ViOn nepúšťali do ničoho a doviedli tak duel do víťazného konca.

MFK Zemplín Michalovce - FC ViOn Zlaté Moravce 1:0 (1:0)
Gól: 5. Toml (vlastný)
Žlté karty: 40. Kanu, 67. Száraz, 67. Žofčák, 72. Vladimír Rusnák (tréner) – 75. Brenkus.
Rozhodovali: Gemzický – Poláček, Jekkel.
Divákov: 1232.
MFK ZEMPLÍN: Száraz - Magda, Marjanovič, Ranko, Kotula - Njie, Kanu, Peňa - Jánošík, Marcin, Žofčák.
FC VION: Lukáč - Čonka, Toml, Bednár, Suľa - Duga, Pinte, Mondek, Almeida, Múdry - Čerepkai.