Prvé víťazstvo v príprave

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zaknihovali prvé víťazstvo v rámci prípravy na novú sezónu, keď na svojej pôde zdolali maďarského druholigistu Kazincbarczikai SC 1:0. Zverenci trénera Mareka Petruša teraz odchádzajú na sústredenie do Poľska, kde ich čakajú ďalšie dva zápasy. Už najbližšie v utorok v Lubline nastúpia proti ukrajinskému Zorjau Luhansk, krátko pred ukončením sústredenia si zmerajú sily aj s poľskou Jagielloniou Bialystok.

Tréner Marek Petruš mal v sobotňajšom domácom zápase k dispozícii aj chorvátskeho defenzívneho záložníka Roka Ivankoviča a španielskeho ofenzívneho záložníka Joana Monterdeho Raygala. Premiéru si odkrútila aj nová posila Lukáš Šimko z Prešova i dvojica brankárov - 23-ročný odchovanec Dávid Slávik a 31-ročný Michal Šulla zo Slovana Bratislava, ktorý však už v 17. minúte musel kvôli zraneniu nútene striedať. Jediný gól zápasu strelil v 75. minúte Matúš Marcin, ktorý rozhodol o michalovskom víťazstve.

MFK Zemplín Michalovce - Kolorcity Kazincbarcika SC 1:0 (0:0)
Gól: 75. M. Marcin
MFK ZEMPLÍN: Šulla (17. D. Slávik) - D. Magda (46. L. Šimko), M. Bednár, Marjanovič, Bahi - Ivankovič, Shimamura, Monterde (81. J. Sova) - M. Marcin (87. Holp), D. Pavúk (46. S. Danko), Adekunle (68. Musák)