Dukla strhujúcim finišom oživila šancu na play off + FOTO a videá hráči a tréner

Hokejisti HK Dukla Michalovce si pripísali na svoje konto mimoriadne cenné víťazstvo, keď v dohrávke 33. kola 1. hokejovej ligy porazili po zdrvujúcom finiši Detvu 4:2. Týmto triumfom tak stále živý nádej na play off a o všetkom sa rozhodne v poslednom kole, keď Michalovčania privítajú Dolný Kubín a ich jediný súper o ôsmu miestenku pre nadstavbovú časť Senica, pocestuje na horúci ľad Liptovského Mikuláša.

HK Dukla Michalovce – HC 07 Detva  4:2  (1:0, 0:2, 3:0)

Góly : 14. Stríž (Ferenc, Hasani), 45. Kovaľ (Mucha), 57. Kovaľ (Takáč, M.Segľa),  57. Méry (P.Segľa) - 38. Špila (Kóňa, Majeský), 40. Tavoda (Majeský, Čanky)

Strely na bránu : 36:27, Vylúčenia : 1:4, Presilovky : 0:0, Oslabenia : 0:0, Rozhodovali : Halecký - Korba, Hric, Divákov : 760

HK Dukla : Marton - Valečko, Marinčin, Mucha, Takáč, Štefan, Tirpák - P.Segľa, Cútt, Faith - M.Segľa, Kovaľ, Mach – Stríž, Ferenc, M.Hasani - Méry

HC 07 : Šimko - Kozelnický, Pukalovič, Špila, Ťavoda, Molota, Škvarka, Tarnóczy, Bartoš - Pohorelec, Mahdalík, Škvaridlo - Čanky, Kóňa, I.Majeský - Rehuš, Leško, Šťastný

Ak si chceli domáci udržať ešte aspoň teoretickú nádej na play off museli po sérii piatich prehier zabodovať naplno. Od začiatku tomu aj prispôsobili taktiku, keď zatlačili od začiatku Stredoslovákov do ich pásma. Výborné možnosti si vypracovali už M.Segľa spoločne s Machom, ale pozorný brankár Šimko ich pokusy kryl. Bezmocný bol až v trinástej minúte, keď sa pri jeho bránke najlepšie zorientoval Stríž a otvoril skóre tohto mimoriadne dôležitého zápasu. V závere prvej časti mali domáci ešte možnosti štyridsaťštyri sekundovú  presilovku o dvoch hráčov, ktorú však nedokázali využiť. V druhej tretine hostia výrazne ožili, ale Marton niekoľkokrát podržal svojich spoluhráčov. Najviac sa zapotil, keď sa pred jeho svätinu natlačil Majeský, ten však takisto na michalovského brankára nevyzrel. Prekonať sa ho hosťom podarilo až v 37. minúte, keď sa spomedzi kruhov presadil Špila. Kalich horkosti si museli domáci vypiť v posledných sekundách druhej časti, keď sa od modrej presadil obranca Ťavoda. Na svetelnej tabuli vtedy svietil čas 39:59, čiže do konca tretiny chýbala jedna sekunda. Dukla tak musela v záverečnej časti otáčať výsledok. Od začiatku sa zahryzla do Stredoslovákov, no jej hráči nedokázali prekvapiť brankára Šimka. Podarilo sa to až mladíkovi Kovaľovi v 45. minúte. Keď však chceli Michalovčania živiť aspoň takú šancu na play off musela vyhrať v riadnom hracom čase. Vytúžený gól strelil opäť Kovaľ, keď sa v 57. minúte presadil pri signalizovanom vylúčení po faule na Takáča. Dvadsať sekúnd na to sa presadil aj Méry a bolo jasné, že Dukla si pripíše po tomto zápase tri body. Hráči Dukly ukázali v tomto zápase a hlavne v tretej tretine srdce, keď bojovali o výsledok do posledných sekúnd. Keby takýto výkon podali aj v ostatných zápasoch, nemuseli by sa o postup do nadstavbovej časti vôbec báť. Týmto víťazstvom si udržali šancu na play off, keď za ôsmou Senicou zaostávajú iba o dva body. O všetkom sa tak rozhodne v záverečnom kole, keď Michalovčania privítajú Dolný Kubín a Záhoráci cestujú do Liptovského Mikuláša.