Nespravodlivá prehra na Záhorí

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce nedotiahli do víťazného konca ani svoj piaty zápas v sezóne. V šiestom kole Niké ligy prehrali na ihrisku MFK Skalica 1:2. Daniel Pavúk síce v prvom polčase dosiahol ich prvý tohtosezónny gól v lige, domáci ale v druhom polčase najskôr Matejovom vyrovnali a potom Vlaskom po prísne nariadenej penalte otočili skóre vo svoj prospech. Zemplínčania mohli vyrovnať po dvoch zákrokoch súperových hráčov v pokutovom území, na druhej strane sa ale penalta v oboch prípadoch nepískala... V najvyššej Niké ligy teraz prichádza reprezentačná prestávka. Michalovčania budú v hre až v sobou šestnásteho septembra, kedy ich čaká duel siedmeho kola, v ktorom vyzvú čerstvého účastníka skupinovej fázy Konferenčnej ligy FC Spartak Trnava (začiatok o 18.00 hod.).

Michalovský tréner Marek Petruš poriadne prekopal svoju zostavu. Oproti zápasu s Košicami vymenil až piatich hráčov, keď sa od úvodu na trávniku objavila aj nová posila, ofenzívny stredopoliar Zubairu. Jeho zverenci sa mohli prvýkrát v sezóne gólovo presadiť v siedmej minúte. Brankár Száraz našiel dlhým nákopom Lukáša Jánošika, ktorý sa rútil sám na brankára Lukscha, netrafil ale priestor troch žrdí. Rovnako pochodil aj Ján Vlasko na druhej strane, ktorý mieril z priameho kopu iba do múru. Zemplínčania boli v prvom dejstve lepším tímom. Dokázali v strede poľa podržať loptu, meniť tempo hry a po jednej z kontier mohli opäť skórovať. Šimko nacentroval z pravej strany Daniel Pavúk ale hlavou trafil len bočnú sieť. Hostia aj naďalej pokračovali v aktívnej hre. V 36. minúte už zdvíhali ruky nad hlavu, po tom, čo Stanislav Danko zhruba z polovice ihriska loboval Lukscha, ten však v poslednej chvíli vytesnil loptu na rohový kop. Po ňom prišiel do pokutového územia ďalší prudký center, k lopte sa dostal Daniel Pavúk, ktorý konečne pretrhol michalovské gólové suchoty - 0:1.

Do druhého polčasu vstúpili lepšie domáci. Tí sa z vyrovnania tešili už po štyroch minútach. Striedajúci Sobczyk sklepol Matejovovi a ten krásnou strelu nedal Szárazovi šancu – 1:1. Skaličania sa nemuseli tešiť dlho. V 53. minúte zahral rohový kop na zadnú žrď Stanislav Danko, Pavúk ale druhý gól v zápase nepridal, keď vysoko prekopol. V 57.minúte Zubairu obišiel dvoch protihráčov, narazil si loptu s Pavúkom, jeho strela bola ale málo razantná. O minútu neskôr Jánošík dostal loptu za obranu, opäť ale netrafil medzi tri žrde. Prípadný gól by ale kvôli ofsajdu neplatil. Domáci mohli odpovedať pri šanci Vlaska, ktorý nikým nekrytý z hranice šestnástky pálil takisto nad. O minútu neskôr ale po faule brankára Száraza hlavný arbiter Očenáš odpískal prísny pokutový kop a z neho Vlasko dostal domácich do vedenia – 2:1. Tréner Petruš reagoval trojitým striedaním, keď poslal na ihrisko Bahiho, Marcina a Žofčáka. Krátko na to padol v pokutovom území na druhej strane Daniel Pavúk, píšťalka Očenáša tentoraz ostala ticho. Hneď na to mohol vyrovnať Žofčák, ktorého dorážku strieľajúceho centra Marcina vychytal Luksch. Vyrovnávajúcim gólom neskončila ani hlavička Jánošíka, strieľaný center Žofčáka, či ďalšia hlavička Bahiho. Hostia išli v ústrety vyrovnaniu. V 83. minúte prišiel druhý pád v pokutovom území, tentoraz po kontakte Vlaska s Bahim, Očenášová píšťalka ostala ale opäť ticho... O štyri minúty neskôr napriahol Issa, ktorého strelu Luksch na dvakrát skrotil. Michalovčania mohli ešte v samom závere inkasovať aj tretíkrát, Sobczyk ale v čistej šanci pohrdol gólom. Nič to ale nezmenilo na tom, že Zemplínčania si síce otvorili gólový účet v sezóne, no na prvé víťazstvo si ešte budú musieť počkať...

MFK Skalica - MFK Zemplín Michalovce 2:1 (0:1)
Góly: 49. Matejov, 66. Vlasko (pok. kop) - 37. Pavúk
Žlté karty: 90+. Alves - 51. Magda, 84. Bahi, 90. Marjanovič.
Rozhodovali: Očenáš – Roszbeck, Čajka.
Divákov: 1207.
MFK: Luksch – A. Krčík, Ranko, Podhorin, Rudzan – M. Nagy, M. Hollý (90. Mášik) – Matejov (59. Gaži), Vlasko (90. Alves), Yao (79. Kousal) – Smékal (46. Sobczyk).
MFK ZEMPLÍN: Száraz – Marjanović, Karasjuk, M. Bednár (70. Bahi) – L. Šimko (70. Marcin), S. Danko (70. Žofčák), F. Vaško, Zubairu (86. Musák), D. Magda – L. Jánošík (81. Issa), D. Pavúk