Trojgólová prehra MŠK Iuventa v Dunajskej Strede

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce neuspeli v zápase prvého kola MOL ligy, keď na ihrisku obhajcu prvenstva HC DAC Dunajská Streda prehrali 28:31. Zverenky trénera Petra Kostku sa v druhom kole predstavia na domácej pôde, na ktorej v sobotu deviateho septembra o 17.30 hod. privítajú TJ Sokol Poruba.

Úvod prvého dejstva mal vyrovnaný priebeh. Michalovčanky dokázali päťkrát zrovnať tesné vedenie DAC. V deviatej minúte sa presadili Radovičová s Popovcovou a Iuventa viedla 7:5. Domáce síce rýchlo dvoma gólmi v rade vyrovnali, Michalovčanky ale kontrovali troma gólmi v rade a po presnej strele Popovcovej si za stavu 7:10 v pätnástej minúte zobrala lavička DAC oddychový čas. Ten domáci tím nakopol, keďže hneď po ňom strelil päť gólov v rade a oddychovým časom reagovala aj lavička Michaloviec. Zemplínčankám sa síce podarilo vyrovnať na 13:13, posledné slovo v prvom dejstve ale mala domáca Santosová, ktorá upravila polčasové skóre na 14:13 pre DAC. Tomu výborne vyšiel štart do druhého dejstva. Po trojgólovej šnúre išiel do vedenia 17:13 a to udalo aj smer druhého polčasu. V ňom sa Michalovčanky už nedokázali dostať do zápasu. Robili veľa zbytočných chýb a takisto horeli v koncovke. Domáce hráčky naťahovali svoje vedenie a pätnásť minút pred koncom vyhrávali už 24:18. Ani po tomto náskoku nepoľavili. Desať minút pred koncom viedli 26:19 a zdalo sa byť rozhodnuté. Iuventa sa však nevzdala. Následnú päťminútovku vyhrala 6:1 a päť minút pred koncom bolo rázom iba 27:25. Záver duelu si ale DAC postrážil a v súboji dvoch posledných majstrov i víťazov MOL ligy vyhral 31:28.

HC DAC Dunajská Streda - MŠK Iuventa Michalovce 31:28 (14:13)
Pok. hody: 4/3 - 3/3. Vylúčené: 3 - 6. Rozhodovali: Jánošiková a Bočáková (obe Slovensko). Divákov: 352.
HC DAC: Magera, Bugárová - Pénzeš, Kovács, Santosová 4, Gajdoczi, Costa 1, Juhošová 7, Mészaroš, Desotrová 4, Pastorková, Sáriová 2/2, Hornyak 2, Iličová 1,  E. Rajnohová 1, R. Bíziková 9/1.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská - Radovičová 3/2, Pejovičová, Dorszová 4, Popovcová 4, Paľová 4, Bačenková, Habánková 5, Soskyda, Kohučová, Wollingerová 2, Kowaliková 4, Kompaniecová 2, Klučková, Krivokapičová.