files/6fuos0edjdcwkx33.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Bombová hrozba odstavila vlakovú dopravu

Doposiaľ neznámy páchateľ včera (6.9.) popoludní zamestnal záchranné zložky nielen v meste Košice, ale takmer na celom Slovensku.

Krátko po 16. hodine bol do emailovej schránky Železničnej spoločnosti Slovensko, sídliacej v Košiciach, zaslaný email, že „vo vlakoch na linke Bratislava – Zvolen – Košice a ďalej vlakoch na linke Bratislava – Žilina – Košice a hlavnej stanici sú umiestnené bomby“. Policajti okamžite vykonali potrebné bezpečnostné opatrenia, v mestách Košice, Bratislava, Zvolen, Žilina, Vrútky, Kraľovany, Prešov, Vranov nad Topľou, Humenné, Trnava a Poprad-Tatry boli vykonané kontroly železničných staníc a kontroly vlakov na železničných staniciach aj za prítomnosti psovodov so služobnými psami špeciálne vycvičenými na vyhľadávanie výbušnín. Pyrotechnické prehliadky boli ukončené na všetkých miestach s negatívnym výsledkom a prítomnosť výbušniny sa ani v jednom z miest nepotvrdila.

O pár minút neskôr bolo do emailovej schránky Dopravného podniku Košice zaslaný email, že bomby sú umiestnené aj v električkách. Preto policajti aj psovod so služobným psom špeciálne vycvičeným na vyhľadávanie výbušnín prekontrolovali aj košické električky. Ani v tomto prípade nebola prítomnosť výbušniny po ukončení pyrotechnických prehliadok potvrdená. V oboch prípadoch tak doposiaľ neznámy páchateľ oznámil poplašnú správu, hoci vedel, že je nepravdivá, a svojim konaním tak úmyselne spôsobil nebezpečenstvo vážneho znepokojenia aspoň časti obyvateľstva nejakého miesta a spôsobil nielen meškanie vakov na Slovensku, ale aj električiek v meste Košice. Po ukončení pyrotechnických prehliadok a vykonaní potrebných prvotných úkonov na miestach vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach začal trestné stíhanie pre zločin šírenia poplašnej správy, za ktorý je Trestným zákonom stanovená trestná sadzba jeden až 5 rokov. Samozrejme, polícia preveruje aj to, či tieto dva prípady spolu súvisia, preto nateraz, aby nedošlo k zmareniu alebo sťaženiu ďalšieho vyšetrovania, bližšie ani podrobnejšie informácie poskytovať nebudeme,“ píše polícia v tlačovej správe.

.Uverejnené: 07.09.2023 12:51:51 files/jcq33unub6fgkv3j.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/uquxsqw5na5c4muz.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/nwmbaks2nfraja7t.jpg
Facebook
Kontakt
redakcia@novinyzemplina.sk

Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.