Húževnatý výkon oceliarom na body nestačil

Hokejisti HK Steel Team Trebišov prehrali v súboji štvrtého kola TIPOS SHL na svojom ľade s tímom VLCI Žilina 1:3 a utrpeli tak tretiu porážku v rade. Zverencom trénera Dušana Kobeľu patrí aktuálne v tabuľke dvanáste miesto. Najbližšie sa opäť predstavia doma, keď nastávajúcu stredu štvrtého októbra v tradičnom čase od 18.00 hod. privítajú celok zo Žiaru nad Hronom.

Vo štvrtom kole sa na ľade stretli tímy, ktoré v stredajšom treťom prehrali. Viac porážka trápila Žilinčanov, ktorí sú favoritom na postup. Tentoraz museli potvrdiť túto pozíciu, čo im zo začiatku trochu zväzovalo nohy. Domáci vycítili šancu a párkrát v prvej časti Žiline podkúrili. Najväčší tlak mali počas 105 sekundovej presilovky o dvoch hráčov, ktorú ale nevyužili. Po nej prišiel trest v podobe otváracieho gólu Jakubíka. Aj v druhej tretine sa hral zaujímavý hokej so šancami na oboch stranách. S nimi opäť lepšie naložili hostia, ktorí v tejto časti prebrali opraty zápasu definitívne do svojich rúk. Svoju prevahu korunovali druhým gólom Jansonsa v 35. minúte. V tretej tretine sa domáci dostali gólom Halása do zápasu, no ten naďalej držali v rukách Žilinčania, ktorí nakoniec vyhrali 3:1. Ich víťazstvo pečatil Róbert Varga, ktorý prekonal fantastického Gajana.

HK Steel Team Trebišov - VLCI Žilina 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Góly: 44. Halás (Vereš) – 15. Jakubík (Paukovček), 35. Jansons (Bezúch), 58. R. Varga (J. Pišoja).
Vylúčení: 4:3. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Rojík, Tornay – Staššák, Janiga. Divákov: 1020.
HK STEEL TEAM: Gajan – Hopkovič, Valečko, Groch, Knižka, Marián Štec, Škrek, Grega, Kokšarov – Matis, Šimčák, Halás – T. Danielčák, Solenský, Farkaš – S. Nagy, Barna, Romanov – Matej Komloš, Vereš, Bodnár.
VLCI: Valent – Rajnoha, Pacalaj, Jakubík, J. Pišoja, J. Pobežal, Jansons, Synák – Bezúch, Galamboš, R. Varga – Koyš, Paukovček, Mráz – Beták, Belluš, Juščák – Lopušan, Melcher, S. Rehák – Benko.