files/g6epibozi5ymgi2t.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Gymnázium Pavla Horova otvorilo nové vonkajšie športoviská

Košický samosprávny kraj dokončil rekonštrukciu ďalšieho športoviska na svojej strednej škole. Novej športovej infraštruktúry sa dočkalo michalovské Gymnázium Pavla Horova. Škola pred 15 rokmi otvorila novú telocvičňu – športovú halu, v súčasnosti však už nemala vonkajší areál vhodný na športovanie. 

Gymnázium Pavla Horova je najväčšou strednou školou na Zemplíne a jednou z najväčších v kraji, v súčasnosti ju navštevuje takmer 600 žiakov. Rekonštrukcia športového areálu a výstavba nových športovísk si vyžiadala 293 820 eur, približne polovicu z toho poskytol z verejných zdrojov Fond na podporu športu, zvyšnú časť financoval zo svojho rozpočtu Košický samosprávny kraj. „Teší nás, že po toľkých rokoch sa táto škola dočkala zrekonštruovaného vonkajšieho športoviska, ktoré môžu žiaci využívať na viacero druhov športov. Vďaka rekonštrukcii tu vzniklo basketbalové, volejbalové aj futbalové ihrisko. Okrem toho sa tu nachádzajú aj prvky pre atletické disciplíny, a to rozbežisko na skok do diaľky a trojskok ako aj atletická rovinka. Všetky prvky spĺňajú najvyššie normy, čo sa týka bezpečnosti aj kvality. Verím, že aj vďaka tomuto zrekonštruovanému areálu sa zlepšia podmienky pre rozvoj športovej aktivity žiakov aj občanov mesta,“ povedal predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

V areáli školy sa po novom nachádza päť stavebných objektov. Atletická rovinka je vhodná na beh na 100 a 60 metrov. Basketbalové ihrisko sa nachádza na mieste pôvodnej asfaltovej plochy, ktorá však už bola nevyhovujúca. Spolu s volejbalovým ihriskom majú gumový EPDM povrch, ktorý je bezpečný, trvácny a odolný pred poveternostnými vplyvmi či UV žiareniu. Nový povrch má aj futbalové ihrisko, tvorí ho umelý futbalový trávnik. Stavebné práce na výstavbe nových športovísk sa začali začiatkom apríla tohto roka, ukončené boli v júni. „Teší nás, že v novom školskom roku sme po ukončení kolaudačného konania mohli otvoriť tieto zrekonštruované športoviská. V súčasnosti, keď sa veľa diskutuje o podpore telesnej výchovy a pohybových aktivít žiakov, je to pre nás veľký benefit, zvlášť, keď pôvodný športový areál nevyhovoval našim potrebám. Nové športoviská budú primárne slúžiť pre žiakov gymnázia, no v čase mimo vyučovacích hodín ho budú môcť využívať aj športové kluby, konkrétne MFK Zemplín, 1. BK Michalovce, Iuventa Michalovce, či HK Dukla Ingema Michalovce, s ktorými škola spolupracuje pri príprave talentovanej mládeže v rámci športu. Areál chceme sprístupniť aj verejnosti organizáciou športových podujatí, turnajov, pretekov a iných podujatí spojených s pohybovo-rekreačnou aktivitou, “ uviedla riaditeľka školy Katarína Olšavová.

.Uverejnené: 03.10.2023 15:44:40 files/pxtohu7hqxuwm5p4.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/vkppqjvkfnwv56pv.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/uquxsqw5na5c4muz.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.