Trebišovskí oceliari zmazali trojgólové manko, na body im to ale nestačilo

Hokejisti HK Steel Team Trebišov prehrali v predohrávanom zápase siedmeho kola TIPOS SHL s HK Esmero Skalica 3:5. Trebišovčanom sa síce gólmi Mateja Krauta, Ivana Nováka a Sebastiána Jasečka podarilo v tretej tretine zmazať trojgólové manko, na body to ale nestačilo. Zverenci trénerskej dvojica Dušan Kobeľa a Miroslav Ihnačák budú v hre tento týždeň ešte trikrát. Najskôr vo štvrtok od 16.00 hod budú v Poprade čeliť reprezentačnej osemnástke, v piatok od 18.00 hod. ich zase čaká domáci duel s Trnavou. Ťažký týždeň ukončia v nedeľu súbojom v Považskej Bystrici.

V prvej tretine televízneho duelu mali navrch hostia. Tí svoju prevahu pretavili vo vedúci gól v desiatej minúte, kedy nahodená strela Sakmára skončila za chrbtom Gajana. V dvanástej minúte putoval na trestnú lavicu domáci Halás a jeho vylúčenie po necelej minúte potrestal druhým gólom Petr Obdržálek. Trebišovčania sa mohli vrátiť do hry po faule Kubu, presilovku ale nevyužili, za čo pykali v úvode druhej tretiny, keď Škápik zvýšil už na 0:3. O necelú minútu ale Kraut vrátil domácich do hry. Tí následne prežili vylúčenia Hamráčka a Bodnára, sami však nevyužili 43. sekundovú presilovku o dvoch hráčov predelenú prestávkou. Tento moment ich ale nepoznačil, pretože pokračovali v aktívnej hre. Ivan Novák v 42. minúte najskôr znížil a Sebastián Jasečko utešenou strelou v 47. minúte vyrovnal na 3:3. Domácim rázom narástli krídla, v závere ale nemali šťastie. Najskôr inkasovali v 55. minúte z hokejky Škápika, ku ktorému sa odrazil puk a v 59. minúte Pšúrny stanovil konečný rezultát duelu na 3:5.

HK Steel Team Trebišov - HK Esmero Skalica 3:5 (0:2, 1:1, 2:2)
Góly:  27. Kraut (Bodnár, Valečko), 42. Novák (Šimčák), 47. Jasečko (Paločko) – 10. Sakmár (Šátek, Hujsa), 13. Obdržálek (Pšurný) pres/1, 26. Kuba (Droppa), 55. Kuba (Vybíral, Obdržálek), 59. Pšurný (Kadlečík, Vybíral).
Vylúčení: 4:4. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Smrek, Tornay – Staššák, Janiga. Divákov: 500.
HK STEEL TEAM: Gajan – Pišoja, Jasečko, Groch, Knižka, Škrek, Valečko, Koksharov – Matúš Paločko, Stripai, Hamráček – Halás, Šimčák, Bodnár – Danielčák, Fedor, Kraut – Novák, Barna, Romanov - Vereš.
HK ESMERO: Irsák - Kadlečík, Sloboda, Sakmár, Škápik, Věntus, Droppa, Drápal, Jombík – Vybíral, Kuba, Obdržálek – Hujsa, Pšurný, Šátek – Janáč, Búlik, Kotvan – Čerhit, Fungáč, Kočka.