Iuventa vyhrala na pôde majstrovského ŠKP

Hádzanárky Iuventy Michalovce pokračujú vo víťaznom ťažení a po piatej výhre za sebou im naďalej patrí druhá priečka v tabuľke za vedúcou Slaviou Praha. Zemplínčanky v sobotu uspeli na pôde majstrovského ŠKP Bratislava, kde napriek slabšiemu výkonu vyhrali 28:25. Najbližšie sa Iuventa predstaví doma, na budúcu sobotu bude o 17.30 hod. hostiť v Chemkostav aréne Patrizánske.

Celý prvý polčas sa niesol v mimoriadne vyrovnanom duchu, aj keď Iuventa veľa šancí nepremieňala, družstvá sa navzájom veľmi dobre strážili a žiadnemu z nich sa nepodarilo ujsť na väčší než jednogólový rozdiel. Obrat nastal po prestávke, v 36. minúte Iuventa vyhrávala 16:14. Od tej chvíle si neustále udržiavala vedenia a napokon vyhrala rozdielom troch gólov 28:25.

Bratislava - Michalovce 25:28 (13:12)

Pok. hody: 5/4 - 4/2, vylúčené: 4 - 3. Rozhodovali: Hájek a Macho  - 300 divákov.

ŠKP: Z. Školková, Škvareninová - Rychtárechová 3, Cicmanová, Kochanová 6, Hodošková 2, Globanová, Štetáková 2, Jurigová, Kováčová, Gáborová 4/2, Marčeková, Z. Janšáková 1/1, Kodajová 7/1.

IUVENTA: Kudročová, Gubiková - Bachyrievová, Bačíková, Danková, Szöllösiová, Kalaninová 5, Polláková 4, Hollá 3, Maszkaľová, Tobiašová 8/2, Hvostaľová, Wolingerová 4, Tregubovová 4.

Zvyšné výsledky 16. kola WHIL: Slavia Praha - Most 38:28 (18:11), Poruba - Písek 39:25 (14:11), Olomouc - Partizánske 35:35 (22:16), , J. Hradec - Zlín 28:20 (12:13), Bánovce nad Bebravou - Trenčín 29:27 (13:18), Šaľa - Veselí nad Moravou 27:24 (11:13).

Najbližší program: 17. kolo (sobota, 5. 2. 2011 o 17.30 hod.): Michalovce - Partizánske, 18. kolo (sobota, 12. 2. 2011 o 18.00): Olomouc - Michalovce, 19. kolo (sobota, 19. 2. 2011 o 17.00 hod.): Zlín - Michalovce, 20. kolo (sobota, 26. 2. 2011 o 17.30 hod.): Michalovce - Trenčín.