Dukle nevyšiel úvod série a prehráva 0:1

Hokejisti HK Dukla Michalovce nezvládli prvý duel štvrťfinále play off  proti prvému družstvu základnej časti Piešťanom a prehrali na jeho ľade 1:4, hoci po dvoch tretinách bol stav ešte vyrovnaný. Zajtra budú mať zverenci trénera Faitha šancu na reparát, keď absolvujú druhý duel tejto série.

Na tento duel nastúpila Dukla už s piatimi novými hráčmi a k dispozícii bol aj Juraj Faith, ktorý zatiaľ na sever Európy neodišiel. Už v 2. minúte sa porúčal na trestnú lavicu Kmeč a domáci Haring strelil úvodný gól zápasu. Odpoveď Dukly prišla v 8. minúte, keď sa od modrej bombou presadil Valečko. Zverenci trénera Faitha potom umnou hrou udržiavali nerozhodný výsledok a nepúšťali domácim do šancí. Druhú tretinu začali domáci náporom, na ktorý Dukla nedokázala odpovedať. Líder základnej časti však často stroskotával na brankárovi Dukly Martonovi, ktorý v niektorých momentoch privádzal domácich do zúfalstva. V 47. minúte fauloval v čistej šanci domáceho útočníka novic Koma. Hlavný rozhodca síce mohol nariadiť trestné strieľanie, no uspokojil sa iba s vylúčením michalovského beka. Piešťany však  ponúknutú výhodu využili, keď sa presadil Peško. Po tomto momente sa už Dukla nespamätala. Do konca duelu ešte pridal dva presné zásahy Haring a uzavrel tak svoj hetrik. Michalovčania tak po prvom zápase prehrávajú 0:1 a keď sa nechcú vracať zo západu Slovenska s prázdnymi rukami zajtra musia podať oveľa lepší výkon.

ŠHK 37 Piešťany - HK Dukla Michalovce   4:1  ( 1:1, 0:0, 3:0 )

Góly : 2. Haring (Peško, Románek) pres/1, 48. Peško (Románek) pres/1, 51. Haring (Zajac, Peško), 57. Haring (Románek, Peško) - 8. Valečko (Faith)

Strely na bránu : 44:26, Vylúčenia : 7:9, navyše Gálik 10. min za NESPH, Novák (obaja Piešť.) 5+DKZ za faul lakťom, Presilovky : 2:0, Oslabenia : 0:0, Rozhodovali : Goga – Kacej, Synek, Divákov : 1044

ŠHK 37 : Tomek - Kolník, Kalafút, Bučka, Zajac, Poláček, Grman, Vrána, Macháč - Baran, Prokop, Pupák - Románek, Peško, Haring - Gálik, Novák, Lušňák - Chylo, Učen, Rybárik

Dukla : Marton – Valečko, Hopkovič, Takáč, Choma, Marinčin, Mucha, Štefan – P.Segľa, Faith, Drotár – M.Segľa, Kmeč, Mach – Lelkeš, Chrenko, Koky – Stríž, Cútt, Kovaľ.