Orli potrápili favorita

Basketbalisti 1. BK Michalovce nastúpili v treťom kole nadstavbovej časti o postup do extraligy na palubovke favorizovaného celku Slávie TU Košice. Orli sa skúsenejšieho súpera vôbec nezľakli a po výbornom výkone mu podľahli len tesne 45:46 (18:24).

Slávia TU Košice - 1. BK Michalovce  46:45 (24:18)

Body : Mižák 12, Maškulík 6, V.Mitterpák 6, M.Rakovský 5, Tebeľák 5, Jäger 5, Šimko 4, Šanta 2, Vaníček, Šepeľák, T.Mitterpák, Mikulský

Orli nastúpili na tento zápas bez svojich dvoch opôr Romana Rakovského a Svitlicu. V úvode zápasu domácich zaskočili výbornou obranou, z ktorej vychádzali do rýchlych protiútokov. Prvú štvrtinu vyhrali najmä vďaka tomu 12:10. Košičania si v druhej štvrtine vypracovali mierny náskok, ktorý narástol do polčasu na šesť bodov 24:18. V tretej časti však Orli zmobilizovali sily a tesne pred koncom vyrovnali. Potom sa družstvá naťahovali o každý jeden kôš, výsledok bol dlho na vážkach. Presne päť sekúnd pred koncom keď domáci viedli 46:45 si hostia vzali oddychový čas. Košičania však záverečný nápor Orlov odrazili a tešili sa z tesného víťazstva.