files/g6epibozi5ymgi2t.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

21-ročný mladík prechovával a predával drogy, obvineniu čelí vo väzbe

Kriminalisti z Košíc mali už dlhšiu dobu podozrenie na istú osobu, že sa dopúšťa drogovej trestnej činnosti. Policajti odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach precíznou operatívno-pátracou činnosťou získali informácie, že omamné a psychotropné látky, a to marihuanu, si mal zadovažovať minimálne od mája 2023 z doposiaľ nezisteného zdroja, prechovávať a odpredávať zakázané návykové látky ďalším osobám na území mesta Košice.

Minulý týždeň (12.12.) sa podozrenie policajtov potvrdilo. Počas policajnej akcie na zabezpečenie dôkazov v spolupráci s príslušníkmi pohotovostného policajného útvaru Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach bola vykonaná domová prehliadka v košickej mestskej časti Ťahanovce a dve prehliadky iných priestorov (vozidlo a garáž) v košickej mestskej časti Sever, pri ktorých policajti zaistili  väčšie množstvo zakázaných návykových látok- zelenú sušinu a predmety súvisiace s drogovou trestnou činnosťou, ako aj finančné prostriedky, u ktorých je podozrenie, že pochádzajú z predaja drog.

Počas akcie košickí „kukláči“ zadržali štyri podozrivé osoby, tri z nich boli zo zadržania po vykonaní potrebných úkonov prepustené a zaistená zelená sušina bola zaslaná na expertízne skúmanie. Predbežné výsledky expertízy, ktoré už máme k dispozícii potvrdili, že ide o marihuanu  a len sčasti skúmaného materiálu by bolo možné pripraviť minimálne 2000 obvykle jednorazových dávok drogy, ktorá je spôsobilá ovplyvniť  psychiku užívateľa. „Vzhľadom na závažnosť skutku a vecnú príslušnosť prípad prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach, ktorý po vykonaní potrebných procesných úkonov a vyhodnotení zabezpečených dôkazov z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi obvinil  21-ročného muža z Košíc. Obvinenému mužovi v prípade dokázania viny hrozí za obzvlášť závažnú drogovú trestnú činnosť trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov. Podnet na jeho väzobné stíhanie, ktorý vyšetrovateľ predložil prokurátorovi, sudca akceptoval. Obvinený muž je stíhaný väzobne,“ píše polícia v tlačovej správe.

.Uverejnené: 18.12.2023 14:52:22 files/7rm58k3yqdtsxszh.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/nwmbaks2nfraja7t.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/uquxsqw5na5c4muz.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.