files/g6epibozi5ymgi2t.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Pri nehode ukrajinského autobusu sa zranilo 34 ľudí

V nedeľu 17.12. okolo 06.25 hod. došlo na štátnej ceste I/19 medzi obcou Dargov a mestom Sečovce v trebišovskom okrese k dopravnej nehode autobusu, ktorá si, našťastie nevyžiadala žiadne straty na životoch.

Podľa doterajších zistení 58-ročný vodič, štátny občan Ukrajiny, viedol autobus zn. Neoplan smerujúci k ukrajinským hraniciam na pravidelnej medzištátnej linke po štátnej ceste I/19 v smere od obce Dargov na mesto Sečovce, kde na priamom úseku cesty z doposiaľ nezistených príčin zišiel s autobusom mimo vozovky a prevrátil sa na pravý bok na priľahlé pole. V čase dopravnej nehody sa v autobuse nachádzalo 53 cestujúcich, vrátane dvoch vodičov. Na mieste udalosti zasahovali všetky záchranné zložky. Všetky osoby, ktoré sa v autobuse nachádzali, boli prevezené posádkami RZP a autobusom HaZZ do nemocníc do Košíc a Trebišova. „Podľa predbežných lekárskych správ 34 osôb utrpelo ľahké zranenia, z toho 9 cestujúcich utrpelo pri dopravnej nehode poranenia s dobou liečenia od 7 do 42 dní a 25 cestujúcich utrpelo ľahké zranenia s dobou liečenia do 7 dní. Obaja vodiči boli podrobení dychovej skúške s negatívnym výsledkom. U vodiča, ktorý v čase nehody viedol autobus, bol odobratý biologický materiál na toxikologické vyšetrenie,“ píše polícia v tlačovej správe.

Polícia miesto udalosti dôkladne zadokumentovala aj za účasti znalca z odboru cestná doprava. Úsek cesty bol úplne uzavretý na nevyhnutné potrebný čas z dôvodu dokumentovania miesta udalosti a záchranných prác po dopravnej nehode, vyťahovania a odtiahnutia havarovaného autobusu z miesta nehody. Cestnú premávku na mieste usmerňovali príslušníci Policajného zboru a dopravu odkláňali na obchádzkovú trasu. Počas dokumentovania prípadu poskytli potrebnú súčinnosť aj pracovníci výjazdového krízového intervenčného tímu – Ipčko Prešov ako aj pracovníčky Slovenskej humanitnej rady – Blue Dot Michalovce. „Vec na mieste prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Trebišove, ktorý v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví v súbehu s trestným činom všeobecného ohrozenia. Autobus bol zaistený na účely znaleckého skúmania. Presná príčina vzniku dopravnej nehody a jej bližšie okolnosti budú predmetom ďalšieho vyšetrovania,“ pokračuje polícia v tlačovej správe.

.Uverejnené: 18.12.2023 14:56:27 files/pxtohu7hqxuwm5p4.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/uquxsqw5na5c4muz.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/nwmbaks2nfraja7t.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.