Enjoy handball cup korisťou Prešovčaniek a Michalovčaniek

Tento víkend sa konal ďalší ročník medzinárodného hádzanárskeho turnaja mladších a starších žiačok pod názvom Enjoy Handball cup. Tento turnaj mal ako po minulé roky zaujímavé obsadenie, keď na ňom štartovali družstvá zo Slovenska, Ukrajiny, Česka, či Rumunska. Samozrejme, nemohli na ňom chýbať ani talenty Iuventy Michalovce, ktoré si vôbec nepočínali zle. Mladšie žiačky turnaj vyhrali a staršie sa tešili z tretieho miesta.  Generálnym partnerom tohto turnaja bola ako po minulé roky firma Chemkostav.

Turnaj prínosom pre všetkých

Enjoy Handball Cup píše svoju históriu už od roku 2003. Práve vtedy sa rozhodla firma Chemkostav spoločne s hádzanárskym klubom zorganizovať jeho prvý ročník. Od tohto času sa na ňom vystriedalo množstvo hráčok, z ktorých sú dnes opory svojich tímov, či svojich reprezentácii. Generálny manažér Iuventy Michalovce Pavol Mačičák zdôvodnil existenciu turnaja nasledovne :

Úroveň Enjoy Handball cupu sa každým rokom zvyšuje. Presvedčujú sa o tom aj jeho organizátori, ktorí vidia každým rokom zlepšenie kvality turnaja ako aj jeho úrovne. Tohto roku sa na ňom zúčastnili zahraničné družstvá s Užhorodu, Kyjeva, rumunského Baia Mare, českej Poruby, ako aj bašty slovenskej dievčenskej hádzanej s Partizánskeho a Prešova.

Mladšie žiačky víťazkami, staršie nakoniec bronzové

Samozrejme nestratili sa ani družstvá Iuventy. Mladšie žiačky pod vedením trénera Matúša Hiča tento turnaj vyhrali, keď prehrali iba v jednom zápase s tímom Beira Mare (12:17). V semifinále si však poradili z nádejami Prešova a vo finále nedali šancu ani Partizánskemu, ktoré zdolali 19:9. Trochu menej sa darilo starším žiačkam. Zverenkyne trénera Henricha Marcinčáka síce zvládli základnú skupinu bez prehry no prehra v semifinále s Užhorodom až po predlžení zapríčinila to, že v nedeľu nastúpili až v zápase o tretie miesto, kde porazili Partizánske. Víťazom v tejto kategórii sa stali žiačky Prešova, ktoré vo finále porazili premožiteľky Iuventy.

0

O konečnom poradí rozhodla mikrotabuľka vzájomných zápasov Poruby, Iuventy A a Baia Mare, v ktorej všetky družstvá mali po tri body a rozhodlo skóre (Baia Mare +1, Iuventa 0, Poruba -1)

Iuventa A - Partizánske 19:9

Celkové poradie : 1. Iuventa A, 2. Partizánske, 3. Prešov, 4. Baia Mare, 5. Iuventa B, 6. Poruba, 7. Užhorod, 8. Sobrance

Individuálne ocenenia :

Najlepšie hráčka : Františka Solárová (Iuventa A)

Najlepšia brankárka : Natália Chotváčová (Partizánske)

Najlepšia strelkyňa : Viktória Vencúriková (Prešov)

Prešov – Užhorod 14:12

Celkové poradie : 1. Prešov, 2. Užhorod, 3. Iuventa I., 4. Partizánske, 5. Poruba, 6. Baia Mare, 7. Kyjev, 8. Iuventa II

Najlepšie hráčka : Tatiana Kelč (Užhorod)

Najlepšia brankárka : Lívia Ďuricová (Prešov)

Najlepšia strelkyňa : Virdžinia Denis (Kyjev)

Uverejnené: 02.02.2011 14:13:29