files/g6epibozi5ymgi2t.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Michalovce: Samospráva podporila šport, kultúru, školstvo, aj sociálnu sféru

Michalovce v roku 2023 vyčlenili v rozpočte mesta finančné prostriedky na poskytnutie dotácií. Tieto finančné prostriedky mesto v uplynulom roku poskytlo na základe Všeobecne záväzného nariadenia (VZN) č. 207/2019 o poskytovaní dotácií z rozpočtu mesta Michalovce právnickým a fyzickým osobám - podnikateľom, ktorí majú sídlo alebo trvalý pobyt na území mesta Michalovce, alebo ktoré pôsobia, vykonávajú činnosť na území mesta, alebo poskytujú služby obyvateľom mesta Michalovce.

 

Michalovská samospráva každoročne podporuje šport, kultúru, školstvo i sociálnu oblasť. Aj v uplynulom roku to nebolo inak. V roku 2023 prerozdelila finančné prostriedky v celkovej výške viac ako 894 tisíc eur. „Finančnými dotáciami na celoročnú činnosť mesto podporilo dvanásť mládežníckych a športových klubov v celkovej výške 130 tisíc eur. Finančné prostriedky boli prerozdelené medzi džudo, basketbal, atletiku, florbal, stolný tenis, hokej, ženský hokej, kickbox, silový trojboj, box, krasokorčuľovanie a plávanie. Mesto súčasne podporilo MFK Zemplín sumou 291 600 eur, klub HK Dukla Ingema sumou 180 tisíc eur a Mestský športový klub Iuventa Michalovce, o. z., sumou 135 tisíc eur,“ informuje referentka odboru komunikácie a marketingu Marcela Andréová. Tradične bola podporená aj činnosť TV Mistral dotáciou vo výške 99 tisíc eur a taktiež boli financie nasmerované aj do pobočky Podnikovohospodárskej fakulty v Michalovciach v sume 31 600 eur.

V uplynulom roku bola podporená aj oblasť kultúry, školstva a životného prostredia, zdravotníctvo, sociálna a cirkevná oblasť. Celkovo bolo vyčerpaných viac ako 26 tisíc eur. „V rámci prerozdelenia dotácií bolo na základe žiadostí podporených 88 občianskych združení a neziskových organizácií. Vďaka takto poskytnutým financiám sa podarilo skvalitniť život seniorov, ktorí prežívajú svoju starobu v zariadení michalovského domova. Ekopatria zo svojho projektu zakúpila relaxačné polohovateľné kreslá. Návšteva profesionálnych zdravotných klaunov z Občianskeho združenia Červený nos Clowndoctors a ich program Smiech nepozná liek vyčarili úsmev na tvárach našim seniorom. Teresa Benedicta z financií z dotácie zakúpila prijímateľom sociálnych služieb v Charitnom dome profesora Hlaváča bavlnenú posteľnú bielizeň. Slávnostnú akadémiu Základnej škole T. J. Moussona sa podarilo zorganizovať aj vďaka finančnej podpore mesta. Samospráva mesta podporila aj Občianske združenie Speváčik, ktoré reprezentovalo naše mesto na Medzinárodnej súťaži Choir events – Choir Competition 2023 vo Francúzsku, kde získali druhé miesto,“ pokračuje Andréová.

Športovo založení členovia občianskeho združenia s názvom Pacientska organizácia zdravia duše, rehabilitácii vôle Michalovce reprezentovali Michalovčanov na futbalovom turnaji EASI cup 2023 v Amersfoorte. Mesto finančnou čiastkou prispelo aj malým škôlkarom v Materskej škole, Vajanského ul., ktorí si z prostriedkov dotácie vytvorili activity board. S podporou mesta zabezpečovali svoju bohatú kultúrnu činnosť Dom Matice slovenskej Michalovce a Miestny odbor Matice slovenskej Michalovce. S podporou mesta sa konali akcie ako Michalovský plenér – prechádzky s Majstrom Moussonom, ktoré organizovalo občianske združenie An Atelier, a Zemplínsky festival duchov a strašidiel, ktorý sa uskutočnil pod taktovkou Zemplínskeho múzea. „Aj v tomto roku plánuje samospráva podporiť projekty vo všetkých oblastiach definovaných vo VZN č. 207/2019. Subjekty, ktoré plánujú realizovať verejnoprospešné podujatia v oblasti školstva, kultúry, športu, životného prostredia, v sociálnej oblasti či charity v mesiacoch apríl až december 2024, sa môžu so svojimi projektmi uchádzať o poskytnutie dotácie do 28. februára. Privítame všetky prospešné projekty, ktoré obohatia život v našom meste,“ dodáva hovorkyňa samosprávy.

.Uverejnené: 18.01.2024 15:49:09 files/pxtohu7hqxuwm5p4.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/nwmbaks2nfraja7t.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/vkppqjvkfnwv56pv.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.