files/7us07x2v5y4jjmre.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Kraj spája lásku aj umenie

Mesiac február sa spája so sviatkom zaľúbených, no svoje miesto v ňom má aj Národný týždeň manželstva. Oslavovať sa bude aj v Košickom kraji, a to špeciálnym spôsobom. Župné múzeá, galérie, divadlá, osvetové strediská a kultúrne centrá pripravili v tomto období zaujímavú ponuku. Všetci milovníci umenia môžu zájsť na vybrané výstavy, expozície, do knižnice či na pozorovanie oblohy so zvýhodneným vstupným. Dvojica zaplatí iba za jednu vstupenku, druhú získa ako darček.

V kaštieli a letohrádku Dardanely v Markušovciach, ktoré spravuje Múzeum Spiša  sa  návštevníci 14. 2. v čase od 8.00 do 16.00 hod. počas netradičnej prehliadky dozvedia zaujímavosti z ľúbostného a manželského života urodzených dám. Počas celého dňa platí vstupné 1 + 1. Zvýhodnené vstupné 1 + 1 sa bude realizovať aj v Spišskom divadle pri predstavení Všetko o ženách, a to 14. 2. o 19:00. Galéria umelcov Spiša zas od 12. 2.  do 18. 2. chystá Valentínsky týždeň v galérii, čo znamená, že   od  utorka  do  piatka a v nedeľu si návštevníci kúpia zvýhodnené vstupné 1 + 1. Gemerské osvetové stredisko v Rožňave pripravilo 14. 2. Valentínske pozorovanie na hvezdárni, 15. 2. Valentínsky tvorivý workshop v keramickej dielni pre rodiny, pričom obe podujatia formou vstupného 1 + 1. Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave láka 14. 2. na zápisné vo dvojici, pričom sa zaúčtuje iba jedno zápisné. Rovnako bude prebiehať aj zápis nových čitateľov v Zemplínskej knižnici v Trebišove, a to v termíne od 14. 2. do 17. 2.  Centrum kultúry Košického kraja a jeho Hvezdáreň a planetárium v Medzeve pozýva na večerné Valentínske pozorovanie. Aj tu bude platiť vstupné 1 + 1.

Krajská hvezdáreň a Zemplínske kultúrne centrum v Michalovciach pozýva 14. 2. o 18:00 na špeciálne Valentínske pozorovanie pre páry, ktoré sa uskutoční v budove hvezdárne na Hrádku. Uvidieť bude možné planétu Jupiter, galaxiu v Androméde, otvorené hviezdokopy Plejády a Jasličky, súhvezdia Orión, Blíženci a iné. Súčasťou pozorovania je aj výklad o súhvezdiach a orientácia na oblohe. Vstupné bude podliehať špeciálnej akcii 1 + 1. Zemplínske múzeum v Michalovciach počas dní od 14. do 18. 2. poskytne zľavu 1 + 1 pre prehliadky všetkých stálych expozícií múzea. Súhrn zaujímavých podujatí aj s aktivitami nájdu záujemcovia na stránke  https://podujatia.terraincognita.sk/. Zvýhodnené vstupné platí iba pri kúpe vstupeniek priamo na mieste, nie formou online.

.Uverejnené: 08.02.2024 10:26:38 files/ziutbj34p2awsnxw.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/uquxsqw5na5c4muz.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/nwmbaks2nfraja7t.jpg
Facebook
Kontakt
redakcia@novinyzemplina.sk

Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.