Koniec víťaznej šnúry MŠK Iuventa Michalovce

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce prišli o svoju víťaznú šnúru v MOL lige. Zverenky tréner Petra Kostku v zápase sedemnásteho kola MOL ligy síce na pôde Olomouca prakticky celý zápas viedli, duel sa ale nakoniec skončil remízou 27:27. Aj napriek tomu ostali Zemplínčanky na čele tabuľky.

Michalovčanky teraz čakajú v lige tri domáce zápasy za osem dní. Postupne privítajú v stretnutí 18.kola Most (sobota 17.február o 18.00 hod.), v predohrávke 21.kola Zlín (streda 21.február o 17.30 hod.) a následne v zápase 19.kola Plzeň (sobota 24.február o 17.30 hod.).

Michalovčanky mali raketový štart do zápasu a už po štyroch minútach viedli 4:0, na čo reagovala lavička DHK Zora oddychovým časom. Aj po ňom ale Michalovčanky kráčali v ústrety šestnásteho ligového víťazstva v rade. Po prsnej strele Marianny Paľovej viedli v jedenástej minúte už 8:2. Domácim sa podarilo znížiť na 5:10, na čo reagoval oddychovým časom aj tréner MŠK Iuventa Peter Kostka, prvý polčas bol ale naďalej v réžii jeho tímu, ktorý ho vyhral 15:12. Michalovčankám však nevyšiel vstup do druhého polčasu a za desať minút bolo po ich náskoku, keď v 40.minúte vyrovnávala Krejzíková na 18:18 a hneď na to poslala DHK Zora po prvýkrát v zápase do vedenia Iva Malinová. Iuventa síce kontrovala troma gólmi v rade, no duel už bol vyrovnaný až do samého záveru. Sedem minút pred koncom Olomouc zase viedol (24:23), Paľová s Habánkovou však opäť strhli vedenie na stranu lídra MOL ligy. Michalovčanky sa dva a pol minúty pred koncom dostali do vedenia 27:25, to ale neudržali, keď v záverečných sekundách vyrovnával na konečných 27:27 Adéla Protivánková.

DHK Zora Olomouc - MŠK Iuventa Michalovce 27:27 (12:15)
Pok. hody: 5/4 - 1/0. Vylúčené: 1 - 1. Rozhodovali: Kircher a Vacula (obaja Česká republika). Divákov: .
DHK ZORA: Habermannová, Polášková – Malinová 5/4, A. Kubálková 1, Jansová 1, Kräuterová, Protivánková 1, Roupcová 3, Krejzlíková 2, Horáková 3, Vasiljeva 3, Možíšová 4, Machačová, Daňková 2, Fleková, K. Kubálková 1.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská – Radovićová, Pejovićová 3, Dorszová, Popovcová 6, Paľová 3, Bačenková 1, Habánková 4, Soskydová, Kohučová, Wollingerová, Kompaniecová 1, Biegerová, Klučková 9.