WinLand začal domáci turnaj víťazstvom + FOTO a VIDEO

Hádzanári Hc winLand Michalovce vyhrali v prvom zápase winLand cupu nad poľskou Bochniou 26:22 (15:11). Strelecky sa darilo hlavne Lukášovi Gamrátovi, autorovi 10 gólov. Zajtra nastúpia hráči domáceho celku na druhý zápas skupiny o 15. 00 proti rumunskému CSM Municipal Satu Mare.

Hc winLand Michalovce – Stalprodukt Bochnia  26:22 (15:11)

Tréner Pavol Jano sa vo svojom prvom domácom oficiálnom zápase musel zaobísť bez chorých Frajkora, Daniho a Kučeru. Navyše Mandžák, laborujúci so zraneným ramenom presedel celý zápas na lavičke náhradníkov. Zverenci trénera Jana však od začiatku nenechali nič na náhodu a bojovným výkonom porazili nepríjemného súpera. Družstvo Bochnie držalo krok s domácimi iba na začiatku zápasu. Od 10. minúty sa winLand dostal po góloch Gamráta a Kyseľa do dvojgólového vedenia a už nepustil zápas z rúk. Polčasový rozdiel štyroch gólov zodpovedal tomu, čo sa dialo na ihrisku. V druhom dejstve sa navyše chytil brankár Bumbera, ktorý v niekoľkých momentoch podržal svojich spoluhráčov. WinLand pomaličky zvyšoval svoj náskok a v 45. minúte viedol už o šesť gólov (20:14). Potom však miernym poľavením jeho hráči dovolili súperovi skorigovať stav. V 53. minúte bol rozdiel už iba dvojgólový (22:20).  Domáci  však  záverečnú drámu. nepripustili a troma gólmi za sebou odrazili odpor súpera. V závere si Zemplínčania vychutnali zaslúžený aplauz publika. Zajtra ich čaká ešte náročnejší súper, rumunský extraligový klub Satu Mare.

WinLand : Bumbera, Serečun – Gamrát 10, Kyseľ 3, Regenda 4, M.Gargulák, Markuška, Mandžák, Lorinc, Pilník 2, Rapač, Oblažný, J.Gargulák, Krajňák 2, Cibere 5.

Ďalší program winLand cupu : Sobota : 10.00 Municipal Satu Mare – Stalprodukt Bochnia, 11.30 Slávnostné zahájenie turnaja, 12.00 Slavoj Trebišov – Tatran Prešov, 15.00 WinLand Michalovce – Municipal Satu Mare, 17.00 Tatran Prešov – Czuvaj Przemysl.

Uverejnené: 04.02.2011 21:13:50