Tesná prehra Trebišova s Topoľčanmi

Hokejisti HK Steel Team Trebišov prehrali v zápase 39.kola TIPOS SHL na svojom ľade s HC Topoľčany 1:2 a poriadne si tak skomplikovali situáciu v boji o predkolo play-off. Ich jediný gól strelil Samuel Nagy už v druhej minúte. Ešte v prvej časti ale vyrovnal Šachvorostov a keď sa už zdalo, že zápas poputuje do predĺženia, prekonal 122 sekúnd pred koncom fantastického Jurčáka aj Andrej Legalin.

Trebišovčania síce ostali na desiatom mieste a ich jedenásťbodový náskok na poslednú Rimavskú Sobotu sa päť kôl pred koncom nezmenšil, jedenásta Trnava sa ale výhrou 8:4 nad Žiarom nad Hronom v boji o predkolo play-off dostala do výhody. Aktuálne stráca na Zemplínčanov jeden bod, má však budúcotýždňový domáci duel so slovenskou osemnástkou k dobru. Veľa napovie budúcotýždňový duel týchto tímov  Trnave, ktorý sa odohrá v piatok 23. februrára. Ešte predtým sa Trebišovčania predstavia v utorok v Skalici.

HK Steel Team Trebišov – HC Topoľčany 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Góly: 2. Nagy (Štec, Chismatullin) – 20. Šachvorostov (Plochotnik, Babrusev), 58. Legalin (Plochotnik, Babrusev).
Vylúčení: 3:2. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0.
Rozhodovali: Kalina, Valach – Riš, Moravčík. Divákov: 550.
HK STEEL TEAM: Jurčák – Valečko, Škrek, Jacko, Štec, Bdžoch, R. Novák, Mizerák, Béreš – Babeliak, Fedor, Matis – Chismatullin, Romanov, Nagy – I. Novák, Šimčák, Kiss – Komloš, Barna, Farkaš.
HC: Vojvoda – Bystričan, Štefanka, M. Novák, Babrusev, Urban, Pupák, Paník, Gergel – Surový, Bečka, Ručkay – Legalin, Plochotnik, Šachvorostov – Matej, Bartakovics, Gaťár – Gergel, Piačka, Patrovič.