files/6fuos0edjdcwkx33.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Kamióny čakajú aj päť dní

Polícia v Košickom kraji musela krátko po začiatku roka 2024 opätovne pristúpiť k opatreniam zameraným na zabezpečenie plynulosti a bezpečnosti cestnej premávky a na bezpečné radenie prichádzajúcich nákladných motorových vozidiel k hraničnému priechodu Vyšné Nemecké. K prijatiu týchto opätovných opatrení bolo nevyhnutné pristúpiť z dôvodu enormného nárastu počtu nákladnej dopravy a vytvárania kolón nákladných vozidiel, smerujúcich na Ukrajinu, pred hraničným priechodom a v prihraničných obciach. Kolóna približne 450 kamiónov smerujúcich na Ukrajinu sa momentálne končí pri obci Tibava.

Čakacia doba až po finálny proces vybavenia na hraničnom priechode je individuálna, a to podľa vývoja situácie na hraničnom priechode. Od toho závisí aj počet kamiónov, ktoré sú uvoľnené z odstavného priestoru a posunuté do kolóny pred hraničným priechodom. Niektorí kamionisti využili možnosť dostať sa na územie Ukrajiny cez Maďarskú republiku. Z tohto dôvodu nastala situácia, že na území Maďarskej republiky, na hraničnom priechode Záhony (vstup na Ukrajinu z Maďarska), do ktorého sa zlievajú kolóny nákladných vozidiel prichádzajúce z hraničného priechodu Slovenské Nové Mesto a Milhosť, stojí viac ako 1200 kamiónov  v takmer 30km kolóne. "Maďarská republika preto obmedzila vstup kamiónov smerujúcich na Ukrajinu, a z tohto dôvodu dochádza k vytváraniu kolón nákladných vozidiel nielen pred hraničným priechodom Vyšné Nemecké, ale aj na rýchlostnej ceste R4 pred vstupom do Maďarskej republiky. Vpúšťanie kamiónov z akéhokoľvek štátu, smerujúcich zo Slovenskej republiky na Ukrajinu cez územie Maďarska, je nateraz zastavené," píše polícia v tlačovej správe.

Na zjazde z diaľnice D1 stojí za sebou, v jednom jazdnom pruhu, momentálne takmer 500 kamiónov. V smere od Petroviec nad Laborcom je pred Michalovcami odstavených viac ako 250 kamiónov. Kruhový objazd Hriadky je prejazdný bez obmedzení. "Z uvedeného dôvodu žiadame vodičov prichádzajúcich k hraničným priechodom o zvýšenú opatrnosť a ohľaduplnosť, predovšetkým však o rešpektovanie pokynov príslušníkov Policajného zboru. Príslušníci Policajného zboru sa, samozrejme, nachádzajú na miestach, kde sú kamióny odstavované, situáciu monitorujú a priebežne kamióny púšťajú smerom k hraničným priechodom," pokračuje polícia a zároveň dodáva. "Polícia na území Košického kraja je a aj bude pripravená dohliadať na dodržiavanie verejného poriadku, naďalej sa bude snažiť zabezpečiť čo najplynulejší priebeh, aby sa kolóny a dopravné obmedzenia dotkli obyvateľov v čo najmenšej miere, samozrejme, ak to bude potrebné, je pripravená prijať aj ďalšie nevyhnutné opatrenia."

.Uverejnené: 24.02.2024 13:34:49 files/ziutbj34p2awsnxw.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/nwmbaks2nfraja7t.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/nwmbaks2nfraja7t.jpg
Facebook
Kontakt
redakcia@novinyzemplina.sk

Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.