files/6fuos0edjdcwkx33.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Stredoškoláci z kraja vycestujú za športovými hviezdami

Nová spolupráca Košického samosprávneho kraja a Občianskeho združenia Integrácia pomôže stierať rozdiely medzi mladými východniarmi. Pomocou neformálneho vzdelávania bude riešiť aktuálne témy -  šikanu, posilnenie hodnôt, akými sú vytrvalosť, zdravý životný štýl, rešpekt a solidarita. Integrácia OZ s pomocou mienkotvorných osobností inšpiruje deti i dospelých, aby sa nevzdávali svojich snov a pomáha po návrate do bežného života zdravotne znevýhodneným deťom. So župou  spúšťajú súťaž, v ktorej 5 študentov krajských stredných škôl navštívi Paríž, Berlín a Dvůr Králové, kde sa okrem iného stretnú so slovenskými futbalistami, veľvyslancami a ocitnú sa aj v hľadisku legendárnych futbalových štadiónov.

„Sme prvý samosprávny kraj, ktorý vstupuje do takejto spolupráce s OZ Integrácia. Bez ohľadu na rodinné zázemie, vek či pohlavie, spoločnými silami venujeme zážitok, ktorý možno navždy ovplyvní mladých východniarov v ich ďalšom napredovaní. Vidieť hrať naživo slávny Paris Saint-Germain FC, podať ruku Milanovi Škriniarovi v Paríži či Petrovi Pekárovi v Berlíne je moment, na ktorý sa nezabúda. Našim stredoškolákom chceme ukázať, že každá snaha prináša svoje ovocie a župa toto úsilie podporí,“ povedal predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka. Na 11 – dňový výlet plný inšpirácie študenti vyštartujú 22. apríla 2024. Zahŕňa cestu do Paríža, kde je v pláne Legoland, Disneyland, návšteva slovenského veľvyslanectva, večera s Milanom Škriniarom, ako aj futbalový zápas mužstva PSG. Pripravený je tiež výlet do Berlína, kde sa študenti stretnú s Petrom Pekaríkom, navštívia tréningové centrum Herta BSC Belín, slovenské veľvyslanectvo, vodný park Tropical Island. Prehliadka Safari parku a ďalšie zaujímavé aktivity sú zas na programe v meste Dvůr Králové. Súťažiť o toto všetko je jednoduché, stačí nahrať 3 minútové video, v ktorom súťažiaci zodpovie na 6 otázok v priloženom plagáte. Termín je do 22. marca 2024. „S OZ Integrácia sme odštartovali spoluprácu ešte vo februári, keď sme spolu s našou Nadáciou KSK venovali tento výlet študentovi župnej Strednej športovej školy v Košiciach, ktorý trénuje vo futbalovom klube, má veľký talent a tiež potenciál dosiahnuť v živote ešte veľa úspechov,“ dodal Trnka.

Projekt bude kontinuálne pokračovať ďalšími aktivitami. V polovici júna dostanú aj deti a mládež z Košického kraja šancu vidieť svoje športové vzory zo slovenskej reprezentácie v nemeckom Frankfurte na futbalových Majstrovstvách Európy. V septembri na Deň rešpektu je v pláne hudobný koncert hviezd pre 18-tisíc detí na štadióne City Aréna v Trnave. Nebude tam chýbať  1500 žiakov z Košického kraja. OZ Integrácia sa už 15 rokov venuje najzraniteľnejším skupinám, deťom a seniorom. Organizuje športové, kultúrne podujatia, zahraničné cesty za úspešnými Slovákmi, rehabilitačné pobyty, besedy s inšpiratívnymi osobnosťami na školách, podujatia pre detských pacientov v nemocniciach, zabezpečuje materiálnu pomoc pre zdravotnícke zariadenia, zároveň podporuje školy a športové kluby.

.Uverejnené: 06.03.2024 11:07:45 files/7rm58k3yqdtsxszh.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/uquxsqw5na5c4muz.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/vkppqjvkfnwv56pv.jpg
Facebook
Kontakt
redakcia@novinyzemplina.sk

Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.