Michalovská Dukla odštartovala presvedčivým víťazstvom

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v prvom zápase štvrťfinále play-off nad HKM Zvolen 5:0 a v sérii sa tak ujali vedenia 1:0. Góly zaznamenala pätica strelcov – Dávid Buc s Mathew Santosom v prvej časti, Jakub Suja s Joshom Wilkinsom v druhej a Radovan Puliš v tretej. Druhý štvrťfinálový súboj sa odohrá opäť v Michalovciach a to už zajtra, t.j. vo štvrtok 21. marca od 18.00 hod.

Prvý štvrťfinálový duel odštartoval v opatrnom tempe. Ako prví sa do vyšších obrátok dostali Michalovčania, ktorí sa v ôsmej minúte zásluhou Buca ujali vedenia. Strelený gól domácich naštartoval ešte viac. O štyri minúty neskôr pridal druhý Santos a hoci následne Zemplínčania nevyužili presilovku po vylúčení Haina, do šatní išli na prestávku spokojnejší. V druhej časti dostali Zvolenčania šancu na zníženie pri vylúčení Puliša, presilovku ale zahrali veľmi zle a dokonca pri nej z hokejky Suju inkasovali tretí gól. Pohodlný náskok Michaloviec navýšil v druhej časti ešte Wilkins a zverencov trénera Tomeka Valtonena tak nemusela mrzieť ani zahodená tutovka Daugavinša, ktorý sa rútil sám na Kupského. Do tretej časti poslali Zvolenčania do brány Adama Trenčana, no ani ten si dlho čisté konto neudržal. Už po 97. sekundách ho prekonal Radovan Puliš, ktorý stanovil definitívne skóre na 5:0.

HK Dukla Ingema Michalovce - HKM Zvolen 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Góly: 9. Buc (Valach, Kabáč), 12. Santos, 29. Suja (Buc, Bodák), 35. Wilkins (Paločko.), 42. Puliš (Suja, Bodák)
Vylúčení: 10:7, Acolatse 5+DKZ hrubosť - Lukosevicius 5+DKZ hrubosť. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 1:0. Rozhodovali: Snášel, Konc – Bogdaň, Ordzovenský. Divákov: 2985.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek - Bindulis, Acolatse, Cibák, Drgoň, Michalčin, Bodák – Santos, Newton, Daugavinš – Wilkins, Heard, Paločko – Puliš, Suja, Valach – Vašaš, Buc, Kabáč.
HKM: Kupsky (41. Trenčan) - C. Hults, Mudrák, Rauhauser, Gachulinec, Sládok, Hain – Fortin, M. Hults, Lukosevicius – Zuzin, Viedenský, Marcinek – Hecl, Šiška, Kašlík – Csányi, Gábor, Kolenič.