Tesné víťazstvo Iuventy Michalovce v Chebe

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v dohrávanom súboji dvadsiateho kola MOL ligy v Chebe nad Házená Kynžvart 29:28 a natiahli v MOL lige svoju sériu bez prehry už na dvadsať zápasov v rade. Zverenky trénera Petra Kostku ukončia základnú časť MOL ligy v sobotu duelom 22.kola v Písku. Na víťaza nadnárodnej MOL ligy následne čaká súboj o slovenského majstra v nadstavbe o titul, ako aj semifinálová zápasy EHF Európskeho pohára proti Benfice Lisabon. Súboje nadstavbovej časti odštartujú až po dvojzápase s Benficou. Prvý duel sa bude hrať v nedeľu 21. marca v Michalovciach, odveta o týždeň neskôr v Portugalsku.

Michalovský tréner Peter Kostka avizoval, že v zostávajúcich dvoch dueloch dá viac šancí aj hráčkam, ktoré doteraz hrávali menej a v Chebe to držal od začiatku. Súpera možno základnou zostavou prekvapil a aj preto boli Michalovčanky v úvode ustavične vo vedení. V ôsmej minúte viedli po presnej strele Habánkovej 5:3. Do dvojgólového vedenia poslala Michalovce aj o dve minúty neskôr Biegerová (6:4). Kynžvartu sa síce podarilo vyrovnať, Biegerová s Bačenkovou ale Michalovce poslali v jedenástej minúte opäť do dvojgólového vedenia (6:8). Postupne Michalovčanky naťahovali svoje vedenie a sedem minút pred koncom polčasu vyhrávali po presnej strele Kohučovej o päť gólov 15:10. O päť gólov viedli aj v 28.minúte po presnej strele Dorszovej, posledné slovo v prvom dejstve patrilo ale domácej Kapusniakovej, ktorá upravila na konečných 12:16. Aj do druhého polčas vstúpili lepšie hostky, ktoré po dvoch góloch Krivokapičovej rýchlo viedli 18:12. Kynžvart postupne začal sťahovať náskok Iuventy a sedem minút pred koncom bolo po presnej strele Patrnčiakovej už iba 25:26. Záver ale lepšie zvládli Zemplínčanky, ktoré vyhrali tesne 29:28 a v lige tak držia neporaziteľnosť už dvadsať duelov.

Házená Kynžvart - MŠK Iuventa Michalovce 28:29 (12:16)
Pok. hody: 4/3 - 2/2. Vylúčené: 3 - 3. Rozhodovali: Šlezingr a Špunar (obaja Česká republika). Divákov: 300.
HÁZENÁ: Srpová, S. Novotná – Königová 4, Tesařová, Dvořáková 2, Vávrová 6/3, Michalcová 1, Patrnčiaková 3, Bezruková 2, Dresslerová 6, Némethová, Božovičová 1, Rampová, Kapusniaková 2, Hejkalová 1.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská – Radovičová 2/2, Dvorščáková, Pejovičová 3, Dorszová 1, Popovcová 2, Bačenková 5, Habánková 4, Soskydová 1, Kohučová 3, Wollingerová 1, Kompaniecová, Biegerová 3, Klučková, Krivokapičová 4.