files/6fuos0edjdcwkx33.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Most vo Vojanoch bude čoskoro rekonštruovaný

Správa ciest KSK každoročne na jar vstupuje do novej stavebnej sezóny. V aktuálnom roku má v pláne dokončiť cestné a mostné projekty z predchádzajúcich sezón, začať niekoľko nových vo všetkých svojich regiónoch a vykonať súvislé opravy ciest vybraných úsekov.

V prípade mostu M1683 pred obcou Vojany bude v krátkom období podpísaný dodatok zmluvy na podoprenie mostu pre jeho sprejazdnenie, následne budú začaté rekonštrukčné práce. Ide o jednu z najvyšších investícií sezóny vo výške viac ako 2,1 mil. eur. Z uplynulej stavebnej sezóny sa dokončia mosty M1193 cez potok Čierna voda v obci Kusín za 235-tisíc eur a M6993 cez kanál pred obcou Veľké Raškovce za 237-tisíc eur, ktoré by mali byť dokončené na jeseň. V lete ukončia rekonštrukcie mostov M6860 cez nápustný kanál do Zemplínskej Šíravy za 420-tisíc eur a M5170 za obcou Zemplínsky Branč za 228-tisíc eur. Novými investičnými akciami pre tento rok bude rekonštrukcia mosta M725 cez potok Peklisko v obci Olcnava v hodnote vyše 900-tisíc eur, ktorý aktuálne čaká na stavebné povolenie. Súčasťou prác bude vybudovanie obchádzkovej trasy vedľa pôvodného mosta a následne jeho úplne zbúranie. Doprava bude počas rekonštrukcie vedená po obchádzkovej trase striedavo v jednom jazdnom pruhu, riadená svetelnou signalizáciou. Lehota výstavby od odovzdania staveniska je 120 pracovných dní. V polovici tohto roka sú naplánované rekonštrukcie mostov M1061 cez rieku Hornád v obci Chrasť nad Hornádom za 856-tisíc eur, M2575 cez rieku Bodva v obci Debraď v hodnote 1,08 mil. eur, M4047 cez rieku Torysa v obci Ploské za 2,7 mil. eur a most M836 cez horský potok na hranici okresov Košice a Spišská Nová Ves za 303-tisíc eur.

Na jar tiež stavbári začnú so sanáciou zosuvu cesty II/546 za kamenným mostom v Gelnici. Pôjde o úsek dlhý 130 metrov, na ktorého rekonštrukciu je už v súčasnosti vysúťažený zhotoviteľ prác. Rekonštrukcia sa vyšplhá na takmer 800-tisíc eur a dokončená by mala byť v septembri tohto roka. Opravia sa aj dva úseky na ceste II/547 v Kolinovciach za účelom eliminácie bezpečnostných rizík za 278-tisíc eur. V priebehu letných mesiacov tiež prebehne už štandardná údržba župných ciest, prostredníctvom súvislých opráv vybraných cestných úsekov, ktoré budú vybrané podľa stupňa ich poškodenia. Aktuálne sa predpokladá s opravou v rozsahu 40 – 45 kilometrov ciest II. a III. triedy. Na jar cestári ešte dokončia súvislé opravy ciest z uplynulej sezóny, a to v intraviláne Moldavy nad Bodvou, intraviláne Medzeva a v Bani Lucia. Novinkou v aktivitách SC KSK na tento rok bude zrealizovanie cyklostavieb. Tri pumptrackové dráhy by mali byť vybudované v Trebišove, Gelnici a Rožňave, spolu v hodnote za 265-tisíc eur. Začiatok stavebných prác je naplánovaný v polovici tohto roka.

.Uverejnené: 02.04.2024 14:25:04 files/7rm58k3yqdtsxszh.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/vkppqjvkfnwv56pv.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/vkppqjvkfnwv56pv.jpg
Facebook
Kontakt
redakcia@novinyzemplina.sk

Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.