Hororová prehra michalovskej Dukly

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali aj druhý semifinálový duel play-off Tipos extraligy, keď na svojom ľade tentoraz HK Nitra podľahli hrôzostrašne 2:8. Michalovčania nezachytili hlavne prvú tretinu, po ktorej prehrávali 0:5. Doplatili na efektivitu v koncovke a ako už viackrát v tejto sezóne aj na svoju nedisciplinovanosť, keď až traja hráči duel nedohrali. Séria sa za stavu 0:2 sťahuje do Nitry, kde sa v nedeľu a v pondelok odohrajú tretí a štvrtý duel.

Prvá tretina ako z hrôzy!!! Michalovskí hokejisti v druhom semifinálovom zápase odohrali nielen najhoršiu prvú tretinu v sezóne, ale asi aj v celej extralige. Hneď v úvode síce Kabáč neskóroval sám pred brankárom, potom sa ale začali diať veci, aké sa Nitrančanom asi ani nesnívali. V druhej minúte využil expresne rýchlo presilovku Hrnka, ktorý odštartoval gólový uragán hostí. V siedmej minúte sa gólovo pridal Buček. Následne išiel predčasne pod sprchy Heard, Michalovčania sa ubránili, pohrdli následne presilovkou štyroch proti trom a potom inkasovali z hokejky Gajdoša a o niekoľko desiatok sekúnd aj od Čederleho, ktorý prekonal už Glosára. Ten nahradil po treťom góle v michalovskej bráne Škorvánka. Následne duel prerušila predčasná prestávka pre poruchu ľadu. Po návrate tímov na ľad sa muselo dohrať viac ako päť minút a v presilovke ešte v tejto pasáži zvýšil na 0:5 Newell. Od druhej tretiny sa duel iba dohrával. Michalovčania síce svojho súpera prestrieľali, duel ale prehrali 2:8 a v sérii prehrávajú 0:2.

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Nitra 2:8 (0:5, 1:1, 1:2)
Stav série: 0:2
Góly: 25. Daugavinš (Newton) pres/1, 44. Vašaš (Buc) oslab/1 - 2. Hrnka (Buček, Cotton) pres/1, 7. Buček (Gill, Bajtek), 12. Gajdoš, 13. Čederle (Cotton) pres/1, 16. Newell (Gill, Mezei) pres/2, 39. Bača (Cotton), 43. Hrnka (Jackson) pres/1, 51. Lacka (Gajdoš, Okoličány).
Vyúčení: 8:11, Heard 5+DKZ pichnutie, Acolatse 5+DKZ napadnutie hlavy a krku, Valach 5+DKZ hrubosť (všetci Michalovce). Presilovky: 1:4. Oslabenia: 1:0. Rozhodovali: Snášek, Štefik - Bogdaň, Šoltés. Divákov: 2902.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek (12. Glosár) - Bindulis, Bodák, Cibák, Acolatse, Macejko, Michalčin - Puliš, Newton, Daugavinš - Valach, Heard, Wilkins - Varga, Suja, Solenský - Vašaš, Buc, Kabáč.
HK: Aittokalio - Cotton, Mezei, Kousa, Bača, Gajdoš, Stacha, Vitaloš - Buček, Gill, Bajtek - Jackson, Bubela, Newell - Okoličány, Čederle, Lacka - Pobežal, Hrnka, Bačo.