Séria Michalovčanov bez prehry skončila

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce prehrali v zápase šiesteho kola nadstavbovej časti Niké ligy skupina o udržanie sa na svojej pôde s MFK Skalica 1:3 a ich sedemzápasová séria bez prehry sa tak skončila. Skončila sa aj séria bez gólu ich brankára Žigu Freliha, ktorý inkasoval po 530 minútach hry. Zverenci trénera Františka Straka sa najbližšie predstavia v rámci siedmeho kola opäť doma, keď v piatok o 17.30 hod. aj pred kamerami Nova Sport privítajú lídra celej skupiny MFK Dukla Banská Bystrica.

Michalovčania vstupovali do zápasu šiesteho kola ako mierny favorit, keďže v predošlých siedmych dueloch pod vedením trénera Františka Straku neprehrali. Súboj so Skalicou im ale vôbec nevyšiel. Kým oni zahadzovali svoje šance, Skaličania boli efektívni. Už v desiatej minúte využil zaváhanie michalovskej defenzívy Černek, ktorý po rohovom kope upratal loptu do siete. Týmto gólom zrušil sériu michalovského brankára Freliha bez gólu. Hostia mohli zvýšiť svoje vedenie Morongom, následne sa neujala ani šanca van Kessela. Michalovčania predsa len vyrovnali v 35.minúte, keď sa strelou z hranice šestnástky presadil Niarchos. Domáci mohli ísť dokonca v prvom polčase do vedenia, strelu van Kessela ale zneškodnil Junas. V druhom polčase Michalovčania búšili do svojho súpera, ten si ale vytváral šance z kontier. Najskôr Matejova vychytal Frelih, v 59.minúte už ale ani slovinský brankár nestačil na strelu Smékala. Potom prišli šance domácich. V 70. minúte Arevalo pálil nad a o päť minút van Kesselovu strelu vyrazil Junas. Domáce nádeje bodovať sa rozplynuli desať minút pred koncom, vzadu urobil chybu Vaško, ktorú potrestal Morong - 1:3. Na začiatku nadstaveného času ešte mohol zmierniť prehru Niarchos, ale opečiatkoval iba žrď.

MFK Zemplín Michalovce - MFK Skalica 1:3 (1:1)
Góly: 35. Niarchos - 10. Černek, 59. Smékal, 80. Morong
ŽK: 51. Arevalo, 54. F. Vaško, 64. Niarchos - 42. Matejov, 76. Podhorin
Rozhodovali: Marhefka - Štofik, Čajka; 986 divákov
MFK ZEMPLÍN: Frelih - D. Magda (82. L. Šimko), Dzocenidze, Volanakis, Bahi - F. Vaško, M. Bednár (46. Arevalo) - van Kessel, S. Danko (71. Karasiuk), M. Marcin (82. Adekunle) - Niarchos
MFK: Junas - A. Krčík, Ranko, Podhorin, Černek (82. Vlasko) - M. Hradecký, Mášik (82. Haša) - Morong, Davi Alves (88. Baumgartner), Matejov (71. A. Gaži) - Smékal (88. Sobczyk)