Kadeti 1. BK Michalovce ukončili sezónu dvoma prehrami

Kadeti 1. BK Michalovce odohrali počas minulého víkendu posledné zápasy nadstavbovej časti Silver Východ. Predstavili sa na palubovke favoritov zo Spišskej Novej Vsi a Banskej Bystrice, kde sa im bodovo nedarilo. Po prehrách 75:97 so Spišskými Rytiermi a 51:72 s ŠKP BBC Banská Bystrica obsadili v skupine štvrté miesto. Prvú priečku a možnosť vybojovať si v baráži účasť v skupine Gold obsadili hráči ŠKP BBC Banská Bystrica.

„Obaja naši súperi hrali počas celého zápasu veľmi agresívne na našich rozohrávačov čo nám výrazne znemožnilo organizáciu hry. Obrana bola počas oboch duelov dobrá. Prekvapil Nicolas Ivančo, ktorý odohral najlepšie zápasy v sezóne a hral veľmi pekne. V prvom zápase so Spišskou Novou Vsou  dosiahli chlapci až 16 úspešných trojbodových pokusov. V druhom polčase sa prejavila širšia rotácia na strane Spišiakov. V druhom zápase odohrali naši chlapci výborný polčas. Nevyšla im ale tretia štvrtina, kde bola slabá obrana a  predovšetkým slabý doskok. Nevychádzal nám ani útok do zóny 1-3-1, čo aj rozhodlo. Chlapci odohrali sezónu na hranici svojich možností a sezónu hodnotíme ako veľmi dobrú, nakoľko sa dosť hráčov zlepšilo. Cenné skúsenosti získali aj Matej Uhľár s Paťom Kuliňákom, ktorí hosťovali v družstve juniorov U19 v Humennom,“ uviedol prezident 1. BK Michalovce Peter Biganič.

Spišskí Rytieri - 1.BK Michalovce 97:75 (39:39)
Štvrtiny: 17:21, 22:18, 28:19, 30:17.
1. BK: Uhľár 22, Matej 11, Kuliňák 18, Pastornický 2, Babinčák 8 (Ivančo 14, Bronek, Tušár, Haluška, Kotuľák)

ŠKP BBC Banská Bystrica - 1.BK Michalovce 72:51 (30:32)
Štvrtiny: 20:18, 10:14, 21:6, 21:13.