MFK Zemplín opäť neinkasoval, Bystricu zdolal 2:0

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili v siedmom kole nadstavbovej časti Niké ligy skupina o udržanie sa nad MFK Dukla Banská Bystrica 2:0. O góly sa postarali Matúš Marcin a Franck Bahi. Michalovčania sa tak vrátili do boja o desiatu priečku, ktorá by im po skončení súťaže zaručovala účasť v Niké lige aj pre sezónu 2024/25.

Zverenci trénera Františka Straku odohrajú do konca nadstavbovej časti ešte tri zápasy. Najbližší víkend sa predstavia v Trenčíne (sobota 5. máj), následne doma privítajú už istého vypadávajúceho ViOn Zlaté Moravce (sobota 11. máj) a v poslednom kole sa predstavia v novučičkej Košickej futbalovej aréne, kde budú čeliť nováčikovi FC (sobota 18. máj).

Na kvalitne upravenom trávniku sa hral v prvom polčase futbal prevažne medzi šestnástkami. Ani jeden tím si v ňom nevypracoval čistú gólovú šancu. Aktívnejší vstup mali hostia, ktorí mali loptu viac na svojich kopačkách, ich aktivita ale končila pred šestnástkou pozorne brániacich Michalovčanov. Tí sa zamerali hlavne na kontry a po jednej mohli skórovať, keď Niarchosovu strelu zrazila v poslednej chvíli obrana Dukly. Keď sa gólom neskončila ani aktivita Rymarenka, prvý polčas skončil bez gólov. Druhý polčas odštartoval gólovou šancou Michalovčanov. Brankár Hruška najskôr vyrazil strelu Arevala a potom zlikvidoval aj strelu Stanislava Danka. V druhom dejstve sa obraz hry zmenil. Viac sa do šancí tlačili Michalovčania, ktorí mohli skórovať aj v 58.minúte, strela aktívneho Arevala ale išla tesne vedľa. V 75. minúte sa predral dopredu van Kessel, jeho koncovka bola ale málo razantná. Michalovčania však išli za gólom a v 77.minúte boli za svoju aktivitu odmenení. Považanec fauloval v pokutovom území Arevala a z nariadeného pokutového kopu skóroval Matúš Marcin. Hostia následne vrhli všetky sily do útoku, nevedeli sa však presadiť cez dobre brániacich Michalovčanov. V samom závere išiel dopredu aj brankár Hruška a Bahi sólom cez celé ihrisko upravil na konečných 2:0.

MFK Zemplín Michalovce - MFK Dukla Banská Bystrica 2:0 (0:0)
Góly: 77. M. Marcin (11 m), 90+. Bahi.
Žlté karty: 55. Niarchos, 87. Volanakis - 39. Rymarenko, 87. Depetris.
Rozhodovali: Kráľovič - Pozor, Vorel.
Divákov: 907.
MFK ZEMPLÍN: Frelih - D. Magda, Dzotsenidze, Volanakis, Bahi - Karasiuk - van Kessel (90. L. Jánošík), S. Danko (61. F. Vaško), Arevalo (90+. Marjanovič), M. Marcin (90. L. Šimko) - Niarchos (61. Adekunle).
MFK DUKLA: M. Hruška - O. Klimpl, M. Hlinka, Willwéber - Pišoja, Richtárech, Považanec (80. B. Ľupták), A. Hanes (80. Depetris) - Marquinho (88. Pinďura), Rymarenko, Veselovský (84. Guimaraes)