Potešený hrou, sklamaný výsledkom

Ôsme kolo nadstavbovej časti Niké ligy skupina o udržanie sa ešte viac zamotalo situáciu v boji o to, kto vyzve v baráži druhý tím druhej ligy (po víkendovom 28. kole to vyzerá skôr na Tatran Prešov a teda na ďalší súboj východoslovenských tímov). V piatok najskôr šancu na odskočenie nevyužili prehrou 1:2 v Banskej Bystrici Košice, no a v sobotu prehrali takisto Michalovčania v Trenčíne 0:1. Oba tímy teda majú zhodne po 24 bodov a už dve kolá pred koncom je jasné, že sa bude rozhodovať v sobotu osemnásteho mája v košickej aréne. Ešte predtým ale oboch čaká jeden duel. Košičania sa predstavia v Skalici a Michalovčania doma privítajú Zlaté Moravce. Aktuálne sú v tabuľke na desiatom mieste Zemplínčania, ktorí majú lepšie skóre. V prípade rovnosti bodov ale platí, že sa najskôr berú do úvahy vzájomné zápasy a tie majú lepšie Košičania. Zmeniť to môže Zemplínčania iba v poslednom desiatom kole v Košiciach...

Michalovčania nevyužili psychickú výhodu, ktorú získali po piatkovej prehre Košíc v Banskej Bystrici. Hoci, hlavne úvod ukázal, že sa na Sihoti dalo vyťažiť viac. Na umelej tráve v Trenčíne sa hral ofenzívny futbal. Spočiatku tomu viac prispeli prekvapujúco hostia, od ktorých sa čakalo, že skôr sa budú sústrediť na defenzívu. Trenčanov zaskočili aktívnou hrou a v prvej pätnásťminútovke si vypracovali aj tri dobré šance na skórovanie. Postupne ale začal preberať iniciatívu Trenčín, ktorý svoju prevahu korunoval gólom Emeku päť minút pred koncom prvého polčasu. V tom druhom sa už zväčša hralo podľa nôt AS. Až v samom závere sa Zemplínčania viac dostávali na loptu, pozorná obrana domácich ich ale do šancí nepúšťala. „V prvom rade som sklamaný, že sme tu nechali všetky body,“ rozhovoril sa tréner MK Zemplín František Straka, ktorý v Trenčíne pôsobil v minulej sezóne a taktiež ho zachraňoval medzi slovenskou elitou. „Začali sme veľmi dobre. Prvých dvadsať minút sme mali výborných. Mali sme dve, alebo tri dobré šance. Škoda, že sme ich nevyužili. Proti takémuto súperovi, ako je Trenčín, sa to musí premieňať. Domáci vyhrali zaslúžene, z našej strany to ale nebolo zlé. Hrali sme celkom dobre. Chceli sme byť silnejší na lopte, samozrejme domáci nás v tom predčili. Po tom, čo súper skóroval sme zmenili rozostavenie. Opäť tam boli náznaky šancí, no nedotiahli sme šance do konca. Neboli sme efektívni a zaslúžene sme prehrali,“ pokračuje Straka.

Českého trénera síce mrzela prehra svojho tímu, na druhej strane ho tešil výkon. „Proti súperovi ako je Trenčín musíte podať maximálny výkon. Hráči ukázali svoj charakter. Ideme ďalej. Sústredíme sa na ďalšie stretnutie proti Zlatým Moravciam. Dnes každý urobil maximum a s tým som spokojný. Tentoraz rozhodla jedna situácia, ktorá nebola brániteľná. Emeka je rozdielovým hráčom, čo ukázal aj teraz. Keď sa dostane do vzduchu, nedá sa brániť. My sme to tentoraz odjazdili, odmakali, ale odchádzame sklamaní, pretože sme verili, že tu môžeme niečo bodovo uhrať. Rozhodla naša efektivita. Keby sme v úvode premenili nejakú šancu, bolo by to iné. Pripomínalo mi to náš zápas v Skalici. Tam sme tiež mohli v prvých dvadsiatich minútach trikrát skórovať a potom sme boli radi aj za bod. Tentoraz škoda, no ideme ďalej. Prehru hádžeme za hlavu, máme pred sebou Zlaté Moravce, ktoré chceme doma poraziť,“ dodal František Straka.

O víťazstve Trenčína rozhodol v štyridsiatej minúte jeho hrotový útočník Chinonso Emeka. „Jeho prínos pre náš tím je obrovský,“ skladá poklonu bez troch centimetrov dvojmetrovému útočníkovi aj tréner AS Ilja Stolica. „Bol od augusta zranený a dlho sme nevedeli, čo mu je. Bolo to pre neho ťažké, teraz je ale späť. Ja verím, že sa dá dokopy ešte viac a v budúcej sezóne nám pomôže ešte viac. Jeho potenciál je obrovský. Súperi ale často využívajú jeho výšku aj proti nemu. Viackrát spadnú v súboji a rozhodca to píska pre nich,“ pokračuje k svojmu útočníkovi Stolica , ktorý sa vyjadril aj k zápasu ôsmeho kola. „Bol taký, aké boli predošlé. Opäť sme mali rad šancí, ktoré sme nedokázali využiť. Dôležité bolo, že sme opäť boli verní nášmu hernému štýlu. Jediné, čo ma mrzí sú tie naše príležitosti, ktoré nevyužívame. Mali sme 27 streleckých pokusov, z ktorých sme vyťažili strašne málo. Gratulujem svojmu tímu k víťazstvu a trénerovi súperovi takisto prajem, aby sa s tímom zachránil, pretože odvádza výbornú robotu.“