Po obrovskej dráme remíza Iuventy s Dunajskou Stredou

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce remizovali v druhom kole nadstavbovej časti o titul s DAC Dunajská Streda 29:29. V ďalšom kole sa zverenky trénera Petra Kostku predstavia už túto stredu v Šali (18.00 hod.).

Duel posledných dvoch víťazov MOL ligy sa v prvom dejstve niesol vo veľmi vyrovnanej rovine. V samom úvode sa oba tímy ťahali za každý gól, až kým to do rúk nezobrala michalovská kapitánka Patrícia Wollingerová. Po jej troch góloch v rade otočila Iuventa z 2:3 na 5:3. Hostky sa ale nevzdávali a aj vďaka streleckej muške Hornyakovej vyrovnali na 6:6. Aj v ďalších minútach sme videli ťahanicu o každý jeden gól. Iuventa síce viedla 11:9, po troch góloch v rade sa ale v dvadsiatej minúte ujal vedenia DAC a lavička Michaloviec si zobrala svoj prvý oddychový čas. Navrátilec po zranení Alena Dvorščákoví síce vyrovnala na 12:12, DAC ale zase kontroval dvoma gólmi v rade a v 22. minúte viedol 14:12. Absolútny záver však vyšiel lepšie Zemplínčankám. Tie na dvojgólový náskok súperiek odpovedali štyrmi gólmi v rade. Santosová následne znížila na 16:17 a DAC mohol dokonca do polčasu vyrovnať, v bráne Iuventa sa však zaskvela Jablonská, ktorá chytila sedmičku Barbare Sáriovej. Aj preto Michalovčanky viedli po prvom polčase najtesnejším rozdielom.

Aj v druhom dejstve sme mohli sledovať naháňačku za každým jedným gólom. Dunajská Streda hneď v úvode išla do vedenia po góloch Desortovej s Hornyakovou a viedla aj v ďalších minútach tohto dejstva. V polovici dokonca viackrát dvojgólovo (21:23, 22:23 a 23:25). Iuventa však na začiatku 50.minúty po góle Klučkovej zmazala tesné manko (25:25). DAC sa ešte dostal do vedenia, Michalovčanky ale dvoma gólmi v rade strhli vedenie na svoju stranu. To neudržali. Na gól Wollingerovej totiž odpovedala z pokutového hodu Sáriová a keďže posledný útok Zemplínčaniek gólom neskončil, duel skončil remízou 29:29.

MŠK Iuventa Michalovce - HC DAC Dunajská Streda 29:29 (17:16)
Pok. hody: 2/2 - 2/2 . Vylúčené: 3 - 2, ČK: Bačenková (Michalovce, za hrubý faul). Rozhodovali: Cipov a Klus. Divákov: 700.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská - Radovičová, Dvorščáková 1, Pejovičová, Dorszová, Popovcová 1, M. Paľová, Bačenková 4, Habánková 5, Kohučová, Wollingerová 7, Kompaniecová 6, Biegerová, Klučková 5/2, Krivokapičová.
HC DAC: Magerová, Gajdócziová - Pénzešová, Kovácsová, Santosová 4, Costová, Juhošová, Mészarošová, Desortová 8, Sáriová 2/2, Demeterová 1, Hornyáková 8, Iličová 1, Rajnohová 1, Bugárová, R. Bizíková 4.